Валерій Черняк: «Моя поїздка спрямована на вивчення та вирішення проблем регіону» - «Черкаський край», №65, 22 серпня 2012 року

22 серпня 2012, 20:25
Чому відстає Монастирищина?

Монастирищенський та Жашківський райони відвідав з робочим візитом голова Черкаської обласної ради Валерій Черняк. В обох районах керівник облради завітав на підприємства та на соціальні об’єкти.

Першим об’єктом, яким хвалилися монастирищани, став фармацевтичний завод «Монфарм», створений на базі колишнього спиртзаводу. Підприємство уже понад тридцять років успішно функціонує, забезпечуючи таблетками, супозиторіями (медичними «свічками»), капсулами та спиртовими розчинами не лише український ринок, а й сусідню Білорусію. Окрім того, підприємство дає роботу понад двомстам жителям району та продовжує розширюватись.

— Спочатку нашим головним завданням було зберегти підприємство після розпаду Радянського Союзу, вижити та лишитися на плаву в ринкових умовах, — розповідає директор «Монфарму» Богдан Домащук. — Нині ж ми розширюємо виробничі площі, проходимо сертифікацію для виробництва нових медичних продуктів.

Наступною «зупинкою» у робочій поїздці стала Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5. Уже десять років, окрім рідної, учні школи вивчають англійську, німецьку та російську мови.

— Окрім мов, ми також детально вивчаємо культуру інших народів та, безумовно, намагаємось побільше спілкуватися з дітьми з інших країн. Це покращує успішність навіть тих, хто спочатку не хотів учитись, — пояснює директор школи Оксана Мельник. — Так, листування з однолітками з Пакистану докорінно змінило одного нашого учня. Раніше він книжки навіть до рук не хотів брати, а нині — читає енциклопедії, оскільки прагне дізнатись, що таке мусульманство, яке сповідують його закордонні друзі. Про це нам розповіли приємно подивовані батьки.

Голова обласної ради також провів традиційний прийом громадян.

Жителі Монастирищини зверталися з проханням налагодити водопостачання у селах району та відновити басейн, що розташований у місцевому спорткомплексі.

— Район непростий, хоч він і сільськогосподарський, проте раніше тут було багато підприємств, які потужно працювали. Їх закриття призвело до того, що нині Монастирищина розмістилась у «хвості» двадцятки у рейтингу соціально-економічного розвитку районів Черкащини. Моя поїздка спрямована на дослідження та вирішення проблем регіону, — зауважив Валерій Черняк. — Що ж до відвідин фармацевтичного підприємства, то хочу зауважити, що його завдання — вийти на більш широкий міжнародний ринок. Сподіваюсь, що із часом більш потужно запрацює і місцевий машинобудівний завод, що збільшить кількість робочих місць, а отже — і добробут людей.

Виростили внука… і відкрили сімейний дитбудинок

У Жашкові увагу Валерія Черняка привернуло ПАТ «Жашківський елеватор». У 2008 році його контрольний пакет акцій придбано французьким товариством «Суфле Агро Україна», яке очолює Денні Дето.

— Протягом останніх трьох років обсяг приймання зернових та олійних культур на «Жашківському елеваторі» стрімко зростав, а в 2011 році склав історичний максимум для товариства — 122 тисячі тонн. Це в півтора-два рази більше звичних для товариства 60-80 тисяч тонн заготівлі, — зауважила директор ПАТ «Жашківський елеватор» Ніна Пальонко.

Найприємнішу місію Валерій Черняк виконав під час гостин у родині Хрущових — Олександра Івановича та Валентини Василівни, які, маючи трьох власних дітей, взяли на виховання ще п’ятьох прийомних — В’ячеслава, Степана, Віктора, Олександра та Юлію. Таким чином вони створили дитячий будинок сімейного типу.

— Дитячий будинок було створено на базі власного домогосподарства Хрущових. Тут перебувають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Проте сирота — це лише один вихованець Хрущових, батьки ж інших живі, та зовсім не цікавляться долею своїх дітей, а тут під опікою педагога Валентини Хрущової та батьківськими настановами її чоловіка ці діти знайшли справжній дім та сімейний затишок, — коментує начальник служби у справах сім’ї Жашківської РДА Тетяна Івачук.

За словами ж самих батьків, взяти прийомних дітей вони вирішили, виховавши не лише власних чад, а й внука.

— Діти виросли, роз’їхалися, підріс і внучок, а нам стало сумно самим, до того ж дружина по службових справах часто відвідувала дитячі будинки, що й підштовхнуло її обігріти батьківським теплом ще кілька дітей, — ділиться спогадами Олександр Хрущов.

Похвалилися батьки талантами своїх дітей.

— Славко у нас програмістом хоче бути, добре розбирається в комп’ютерах, а ще трохи боксом займається, Саша — футболіст, Вітя танцює, — розповідає мама.

Завітав голова обласної ради до Хрущових не з порожніми руками. В подарунок родина отримала великий плазмовий телевізор, а кожен з дітей — мобільний телефон. Другокласниці Юлі Валерій Петрович також подарував рюкзак зі шкільним приладдям. Раді такому приємному візиту батьки у відповідь почастували гостей домашніми пиріжками та фруктами з власного саду.

Ірина Коваль, «Черкаський край», №65, 22 серпня 2012 року