Учні Драбовецької школи не бояться епідемій грипу й не носять окулярів - «Нова Доба», №80, 4 жовтня 2012 року

04 жовтня 2012, 20:31
Головна проблема, яка відсуває всі інші на задній план, це надання якісних послуг медичних послуг населенню.

Про це наголосив голова обласної ради Валерій Черняк під час робочої поїздки по Золотоніському районі:

– Хворі люди знають, що можуть вилікуватись, продовжити життя, бо нині існують новітні технології, медикаменти. Лікують і онкопатології навіть у занедбаному стані, інфаркти міокарда, вставляючи в судини серця стенти, апарати «штучна нирка» рятують хворих із нирковою недостатністю. Але, на жаль, таке лікування занадто дороге й недоступне для більшості. Тому питання про медичне державне страхування повинне вирішуватися на державному рівні.

А от у Драбовецькому навчально-виховному комплексі навчають дітей, як запобігти хворобам. 2002 року заклад занесене до європейської мережі шкіл сприяння здоров’ю.

– Основна наша програма – це фітотерапія. Раз на рік у нас здійснюється вітамінізація (21 день), але цього мало, – розповіла директор закладу Тетяна Єремєєва. – У фітобарі медсестра заварює з трав чаї відповідно до рекомендації лікаря, за погодженням батьків, індивідуально для кожного учня підбираються лікарські рослини. Використовуємо різні народні й новітні методи для збереження, а то й відновлення здоров’я дітей. Це й арт-терапія, і кольоротерапія, і звукотерапія, масажі, в нас є дошка Євминова. Наша школа вже багато років поспіль не закривається на карантин під час епідемії грипу.

Зміцнюють своє здоров’я школярі безпосередньо під час уроків. Наприклад, щоб виконати завдання, потрібно піднятися на носочки й дістати його на так званому сенсорному хресті, що б відпочили очі, вмикаються кольорові лампочки й, відшукуючи певні кольори, учні виконують вправи для очей. Тому в школі немає дітей в окулярах.

Але педагоги дають своїм вихованцям і наукові знання. Драбовецька школа – єдина в області, де учні вивчають фізіотерапію фармакологію, латинську мову, психологію спілкування, валеологію. Проводять дослідження у галузях біології й медицини.

– 32 наші випускники працюють середніми медичними працівниками, 4 студенти навчаються в медичних університетах, багато йде в Черкаський медичний коледж, – пишається своїми учнями Тетяна Євгенівна.

Задоволений відвідинами навчальних закладів, голова обласної ради привітав освітян із прийдешнім професійним святом і подарував Новодмитрівській і Драбовецькій школам багатофункціональні пристрої для друку, сканування й копіювання.

Не забувають на Золотоніщині й про духовне здоров’я. У Драбівцях Валерій Черняк відвідав Святотроїцьку церкву – одну з небагатьох збережених архітектурних пам’яток Черкащини, створення якої датоване другою половиною XVIII ст. як розповів її настоятель Віталій, церква справді особлива, бо намолена віками. Та нині досить гостро стоїть проблема її реконструкції.

Вразило Валерія Петровича СТОВ «Агрофірма «Маяк» у селі Піщаному, яке очолює Герой України Микола Васильченко, новітніми технологіями, комп’ютеризацією виробництва. Це одне з найпотужніших сільгосппідприємств області, де лише поголів’я ВРХ становить майже 3 тис. голів, у тому числі корів – 1000.

– Сьогодні на селі помітні зрушення на краще, – підсумував побачене під час поїздки Валерій Черняк. – у Новій Дмитрівці відремонтували школу, Будинок культури, встановили спортивний майданчик. За два останні роки для шкіл області закуплено понад 10 тисяч комп’ютерів, під’єднано Інтернет, дітей і вчителів підвозять 86 шкільних автобусів. І я переконаний, що багато людей, які зараз живуть у Золотоноші, Черкасах, з часом переїдуть у село, бо краще жити серед природи, в тиші, а їздитимуть за 10-15 кілометрів на роботу. Така тенденція давно існує на Заході, де у великих містах монстрах не живуть. А позитивні зміни особливо помітні там, де співпрацюють голови сільських рад з директорами шкіл, завідуючими Будинками культури, ФАПів, підприємцями. Саме такі села мають майбутнє.

Надія Білоус, «Нова Доба», №80, 4 жовтня 2012 року