Відроджуються сільські школи – відповідно до обласних програм - «Черкаський край», №77, 5 жовтня 2012 року

05 жовтня 2012, 20:33
Цього вівторка з робочою поїздкою на Золотоніщині побував голова обласної ради Валерій Черняк, якого супроводжували керівники району – голова райдержадміністрації Оксана Криницька та голова районної ради Микола Собченко. Метою було ознайомитись, як на місцях співпрацюють органи влади, місцевого самоврядування щодо забезпечення діяльності соціальної сфери населених пунктів.

Почалася поїздка з Новодмитрівки, де це питання вирішується успішно. Так, керівник області спершу побував у будинку культури, до приміщення якого нещодавно перебралася й сільська рада. Знайшлося там місце і для кабінету землевпорядника, і для бухгалтерії, і для бібліотеки та ветеранської організації.

У Новодмитрівській загальноосвітній школі функціонує новий майданчик. У школі проведено газове опалення, відремонтовано харчоблок, зроблено внутрішній туалет. Матеріально-технічна база поповнилася новим комп’ютерним класом, школу обслуговує новенький шкільний автобус. Директор школи Олександр Тукало щиро дякував і місцевій, і районній та обласній владі за відчутну, результативну турботу про їхній навчальний заклад, про дітей.

У селі Драбівці Валерій Черняк оглянув навчально-виховний комплекс, що дивиться тепер на світ новими пластиковими вікнами – Драбівецька громада виграла грант і за ці кошти провела реконструкційні роботи у школі. До нового року відремонтують ще й спортзал. Перед школою росли вже старі тополі, затіняючи світло, їх зрізали й на тому місці посадили маленькі ялинки, а фасад школи пофарбували у веселі кольори з життєрадісних композицій.

Особливістю Драбівецького НВК є те, що тут займаються фітотерапією, валеологією, працює медсестра, є кабінет фітотерапії. Дітям готують фіточаї, організовують різні загартувальні процедури. Як розповіла директор НВК Тетяна Єремєєва, в них практично здорові діти, поменшало простуд, школу ні разу не закривали на карантин, немає жодного учня в окулярах. Їхній учень-старшокласник Вадим Грінько розповів присутнім, що захистив свою наукову роботу – про особливості дітей, які пишуть лівою рукою, – сам хлопець теж шульга.

Валерій Черняк, за фахом лікар, підтримав таку спрямовану на покращення здоров’я дітей діяльність цієї школи, досвід якої заслуговує на поширення, посмакував запашним фіточаєм, а також дав і свої фахові рекомендації.

Валерій Петрович подарував Новодмитрівській школі і Драбівецькому НВК багатофункціональні принтери, педагогів навчальних закладів привітав з наступаючим професійним святом – Днем учителя.

Було що показати гостям і в Піщаному, де цієї осені школа отримала новий шкільний автобус, комп’ютер – подарунок з області. Школі допомагає і сільська рада, і місцева агрофірма «Маяк», керована Героєм України Миколою Васильченком. Популярні уроки на тутешньому молочному комплексі, де робота за європейськими стандартами. Тобто зусилля тут справді об’єднують.

Принагідно Валерій Петрович узяв участь у засіданні круглого столу за участю сільських голів та директорів шкіл району, в ході якого вони спільно обговорили питання розвитку освіти на селі. Закликаючи учасників наради до відвертого обміну думками, голова обласної ради наголосив, що відродження сільських територій та підтримка сільських шкіл є одним із пріоритетів у роботі обласної влади. Задля цього на Черкащині діють, зокрема, й ряд обласних комплексних та галузевих програм.

Сьогодні надзвичайно важливо розвивати інфраструктуру села, освітню галузь, адже від цього залежить його майбутнє, – наголосив Валерій Черняк. – І тут ми маємо значний позитив – за два останні роки для шкіл області закуплено понад 10 тисяч комп’ютерів, підключено Інтернет. Підвезення дітей та вчителів здійснює 86 шкільних автобусів.

Валентина Гавришкевич, «Черкаський край», №77, 5 жовтня 2012 року