Валерій Черняк провів виїзну нараду щодо будівництва обласного діагностично-консультативного центру

12 лютого 2013, 19:43
Ольга Зінченко, «Нова доба», №11, 12 лютого 2013 року

Минулого тижня відбулася виїзна нарада з питань вивчення ситуації щодо виконання робіт та введення в експлуатацію Обласного діагностично-консультативного центру, яку провів голова обласної ради Валерій Черняк. У засіданні взяли участь його заступник Василь Касян, члени постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства – голова комісії, директор медичного коледжу Інна Губенко, головний лікар міської дитячої лікарні Володимир Борисенко, головний лікар обласного кардіологічного центру Світлана Журба, лікар Черкаської центральної районної лікарні Василь Крот; депутати обласної ради – Микола Тимошенко, Юрій Лега, Іван Гретченко, Любов Майборода, Наталія Старікова, перший заступник начальника Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Олег Найдан, головний лікар комунального закладу «Обласна лікарня» Черкаської обласної ради Олександр Дудник та інші.

На нараді її учасники, перш за все, обговорили проблемні питання введення в експлуатацію діагностично-консультативного центру. Зокрема, вони ознайомились із ходом завершення будівельних робіт та кошторисом будівництва, встановленням придбаного медичного обладнання, облаштуванням та умеблюванням центру.

У ході розмови голова обласної ради Валерій Черняк зазначив, що будівельні роботи розпочалися у липні 2012 року. Навдивовиж швидкими темпами, із застосуванням сучасних технологій, будівельники звели п’ятиповерхову споруду, виконали опоряджувальні та належні електро- та сантехнічні роботи. І ось центр вже майже готовий до введення в експлуатацію, залишилось лише налагодити роботу установи загалом.

Депутати обласної ради та члени постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства поцікавилися рівнем освоєння коштів, виділених на будівництво й облаштування центру.

За словами Валерія Петровича, загальна кошторисна вартість об’єкту склала більш, ніж 72 мільйони гривень. Фінансування відбувалось за рахунок фонду регіонального розвитку державного бюджету та коштів бюджету розвитку області.

Своєю чергою, головний лікар обласної лікарні Олександр Дудник відзначив, що на сьогодні будівельно-монтажні роботи на об’єкті у стадії завершення. Потрібно лише закупити деяке технологічне обладнання, устаткування, деякі меблі та виконати пусконалагоджувальні роботи.

Як відзначив Олександр Миколайович, у новозбудованому приміщенні центру розмістяться поліклініка обласної лікарні, поліклініка обласного кардіологічного центру, а також тут будуть облаштовані амбулаторні структури обласного перинатального центру. На одному з поверхів, з метою наближення до пацієнтів, розміститься три лабораторії. Таким чином, усі необхідні спеціалісти й медико-діагностичні служби для зручності будуть зосереджені в одному приміщенні. Він також відмітив, що функціональна діяльність центру повністю забезпечена кваліфікованими спеціалістами, а наявна кадрова необхідність працівників новостворених лабораторій на стадії вирішення.

У ході виїзної наради усі її учасники безпосередньо ознайомились із ходом будівництва центру та особисто оцінити стан готовності об’єкта. Так, Олександр Дудник провів для гостей невелику екскурсію новозбудованим приміщенням та розповів про закуплене на сьогодні надсучасне медично-діагностичне обладнання. Це, зокрема, магнітно-резонансний й комп’ютерний томографи, рентген-апарат й апарат ультразвукової діагностики експертного класу тощо. Також відвідувачі змогли переконатися у готовності стаціонарних відділень, кабінетів огляду до прийому пацієнтів: сантехнічні й монтажні роботи, електро- й теплопостачання будівлі завершене в повному обсязі.

Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, директор медичного коледжу Інна Губенко оглянувши споруду, сказала:

– Просто неймовірно, що за такий короткий час в області з’явилася ще одна надсучасна медична установа, що дасть змогу жителям області отримати не лише діагностику на найсучаснішому рівні, але й відповідно здійснювати профілактику захворювань та ефективне лікування при виявленні хвороби на ранній стадії.

Поліклініка обласної лікарні давно застаріла. Коли зростав потік хворих, то створювалася певна напруга, тіснота, зростало навантаження на лікарів. Умовами були незадоволені і фахівці, і самі хворі.

Знаю, що про новий сучасний діагностично-консультативний центр давно мріяв Валерій Петрович, ще будучи головним лікарем обласної лікарні. І ось тепер, завдяки командній роботі обласної влади, за підтримки голови облдержадміністрації Сергія Борисовича Тулуба, об’єднання державних коштів і обласного бюджету, залучення інвестицій черкащани отримали такий подарунок. Це приклад, коли кошти не розпорошуються на багато окремих проектів, що в результаті потім роками стоять довгобудами.

Голова обласної ради Валерій Черняк так підсумував роботу наради за участю депутатів обласної ради:

– Оперативні виробничі наради, в яких в ході будівництва неодноразово брав участь голова облдержадміністрації Сергій Борисович Тулуб, налаштовувало підрядну організацію вести будівельно-монтажні роботи швидкими темпами і якісно, адже для цього були створені всі необхідні умови.

Участь в нараді депутатів обласної ради це приклад того, що дії влади сьогодні на Черкащині відбуваються відкрито і прозоро. І це стосується не лише Центру, а і багатьох інших об’єктів чи проблем, які необхідно вирішити. Щодо діагностично-консультативного центру, то для повної готовності та введення його в експлуатацію на сьогодні необхідно лише дочекатися завершення монтажу та пусконалагоджувальних робіт закупленого сучасного медичного обладнання. Центр багато років тепер буде служити людям, стоятиме на сторожі здоров’я наших земляків.