Андрій Сегеда долучився до соціального експерименту

28 листопада 2019, 10:03

Днями заступник голови обласної ради Андрій Сегеда взяв участь у демонстраційній акції як світловідбивальні прилади на одязі діють у нічний час за неосвітленої дороги.

Таким чином автомобілісти вирішили вкотре нагадати про безпеку та культуру пересування водіїв та пішоходів увечері.

Акція проходила на злітно-посадковій смузі КП «Аеропорт Черкаси», де організатори розставили фішки, розділивши смугу навпіл, а обабіч поставили «пішоходів».

Проїжджаючи повз цих пішоходів на швидкості 40 та 90 км/год, стало зрозуміло, що за таких умов колір чи то чорний, чи то білий не дуже допоможе позначити людину на дорозі й автомобіліст помітить її запізно.

Як зазначає керівник автомобільного клубу «Черкаси» Андрій Яроменко, автомобіль за секунду проїжджає 16 метрів, тому зреагувати на пішохода без світло відбивальних приладів майже не можливо.

У ході експерименту «пішоходів» також було позначено світловідбивальними стрічками. З одної сторони це привертало увагу водія, а з іншої – не зовсім було зрозуміло, що то пішохід.  

Водії почали помічати пішоходів завчасно тоді, коли ті одягнули світловідбивальні жилети.

– Варіант зберегти життя є завжди, але про це маєте попіклуватися ви. У місті є освітлення, швидкість руху менша, тому іноді є час розгледіти та зреагувати. А на трасах, де можна рухатися до 90 кілометрів, немає жодної підсвітки і сліпить зустрічка, людей можна побачити лише коли вже проїжджаєш повз, – зазначив Андрій Яроменко. – Пояснюємо і демонструємо, чому це важливо. Аби ви не оцінили своє життя у 4 гривні вартості найдешевшого елементу захисту.

Учасники акції закликають обирати одяг із світловідбивними елементами і вдягати у вечірній час саме його, купити світловідбивні стрічки (ціна питання від 4 грн, є різні на вибір) та не соромитися вдягати жилети, адже саме вони можуть стати рятівними.


Виконавчий апарат обласної ради