вівторок, січня 17, 2023

Очільниця Черкаського обласного центру народної творчості Таміла Іванова розповідає, що у 2022 році серед жителів області значно зріс попит на різноманітні заходи, які вони проводять. Тому цьогоріч в ОЦНТ планують працювати ще інтенсивніше.

- Наше завдання - не лише відновлювати різноманітні українські традиції, а й популяризувати їх серед молоді. Так, упродовж минулого року ми перевели всі свої заходи в онлайн-формат і постійно залучаємо учнівські та молодіжні колективи. Люди активно долучаються і просять нас проводити їх більше. Тож не минає і тижня, щоб ми не влаштовували якусь онлайн-подію, - додає директорка ОЦНТ.

Серед заходів Центр пропонує різноманітні концерти, конкурси, виставки, огляди, майстер-класи та фестивалі від фольклорних до театральних та хореографічних. З початком війни започаткували програму "Культурний фронт" - доробки культармійців області для захисників.

За 11 місяців війни вартість борщу в Україні зросла на 21,22%. Про це свідчить «індекс борщу» від Офісу ефективного регулювання (BRDO).

Як вплинула війна на ціни базових продуктів

99,2 грн — стільки на 13 січня 2023 року коштуватиме порція борщу на чотирьох осіб, приготована за традиційним рецептом. Станом на 24 лютого 2022 року дана ціна становила 81,84 грн (+21,22 %)

Всі інгредієнти борщу суттєво змінили ціну. Найбільше зросла вартість м’яса (+63,67%). Відчутне здорожчання мясних продуктів наразі обумовлюється вартістю кормів, зменшенням поголів'я, а також проблемами в енергетичному секторі. Вони зокрема впливають на здатність виробників зберігати як сировину, так і готову продукцію.

Далі за шкалою подорожчання — сметана та морква.

Натомість зменшилась ціна інших овочів — картоплі, капусти та буряка.

 

За інформацією Міністерства фінансів України.