вівторок, лютого 4, 2025
Мінветеранів та МОЗ запускають експериментальний проєкт, який розширює перелік безоплатних послуг первинної медичної допомоги для ветеранів війни. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову.
Що зміниться?
Тепер ветерани, які підписали декларації з сімейним лікарем, зможуть отримати:
- додаткові обстеження та лікування;
- відновлення після травм та захворювань і лікування травм опорно-рухового апарату;
- розширену психологічну підтримку.
Хто зможе скористатися?
- звільнені з військової служби учасники бойових дій;
- особи з інвалідністю внаслідок війни.
Як можна буде отримати безоплатні медичні послуги?
На обліку в Черкаському онкоцентрі перебувають 48,5 тисяч осіб із діагнозом «рак», з яких 70% прожили понад п’ять років після встановлення діагнозу. Очікується, що до наступного року кількість онкохворих у регіоні зросте до 50 тисяч. Про це повідомляють в онкоцентрі.
Торік в Україні рак було діагностовано у 110 тисяч осіб, з них 5 300 – жителі Черкащини. У 2024 році від онкології в області померло 2 400 осіб. Водночас загальна кількість нових випадків захворювання зросла, що свідчить про необхідність посилення заходів профілактики та раннього виявлення хвороби.
Згідно зі статистикою Черкаського онкоцентру, у 2024 році злоякісні новоутворення вперше діагностували у 5,2 тисячі пацієнтів. Найпоширенішими видами раку на Черкащині залишаються рак репродуктивної системи у жінок, рак шкіри та колоректальний рак.