Черкаські музеї до 70-ої річниці створення області влаштували спільний мистецький проєкт

05 січня 2024, 10:55

Спільний мистецький проєкт за участю музеїв Черкащини та НСХУ під загальною назвою «І на оновленій землі…» презентували у Черкаському художньому музеї, повідомляють у комунальному закладі.

- У кожного українця Черкаський край асоціюється з поняттям великої Батьківщини, з часом і простором єдиної України. Історичне минуле краю — Канів, Кам’янка, Умань, Чигирин — навічно відбито на скрижалях історії, воно є духовним ареалом, без якого жити і творити Україну наших днів неможливо. А велична постать Тараса Шевченка, його слово і чин як творця національного духу, визначає для українців життєвий дороговказ, - зазначають у музеї і додають, - Розмістивши такі різнопланові колекції в єдиному мистецькому просторі нам вдалося об’єднати їх у загальний концепт, презентувавши усю багатогранність етнічної та національної самобутності, виявом якої стало мистецтво.

Так, колекція Черкаського художнього музею представлена портретами видатних особистостей серед яких:
- масштабні історичні образи Тараса Шевченка та Богдана Хмельницького;
- поети та письменники: Василь Симоненко, Тодось Осьмачка, Микола Негода;
- науковець, економіст, лікар, фізик, громадський і політичний діяч, автор наукових відкриттів, що на 100 років передували у часі, Сергій Подолинський;
- лікар-хірург, почесний громадянин Черкас Олександр Сасим;
- театральний художник Данило Нарбут та скульптор-кераміст Микола Чуруканов;
- політик, політв’язень, громадський діяч, народний депутат України І-ІІІ скликань, голова Народного Руху України — В’ячеслав Чорновіл;
- співачка солістка Черкаського українського народного хору, заслужена артистка України Ольга Павловська для якої були написані пісні «Степом, степом» та «Ой, я маю чорні брови»;
- Герої Небесної сотні уродженці Черкащини Юрій Пасхалін, Максим Горошишин, Андрій Саєнко та Віталій Смоленський.

Достойним доповненням портретам стали пейзажі Черкас та Черкащини, де зображена ретроспектива розвитку рідного краю його краєвиди.

Історичне минуле області репрезентовано у творах Віктора Клименка, Данила Нарбута, Юрія Вайсбурга.

Черкаська молодь представлена в експозиції виставки роботами 2022 року з міжнародної Мистецької акції «ВОЛЬНАНОВА», започаткованої на початку повномасштабного вторгнення саме тут на теренах Черкас як мистецький спротив.

Єдиний мистецький простір Черкаського художнього музею об’єднав під своєю егідою найкращі твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва музеїв Черкаського краю.

Зокрема, Черкаський обласний краєзнавчий музей представляє локацію етніки з композицією із чоловічого та жіночого строїв, знарядь праці та ужитку.

Національний історико-культурний заповідник «Чигирин» демонструє на виставці твори майстрів гончарного мистецтва заслуженого майстра народної творчості України Юрія Нечая та продовжувача традицій головківського гончарства Євгена Поступайла.

Фонди Кам'янського державного історико-культурного заповідника презентували пейзажі рідної Черкащини, вже добре знаних художників Івана Фізера, Романа Кравчука, Олександра Ворони та Наталі Носик.

Мальовничі твори Бориса Федоренка, Анатолія Ткачука, Валерія Мусатенко, та Олександра Кузіва репрезентують Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник.

НСХУ Черкаського осередку представлена роботами знаних Черкаських митців Володимира Яковця, Ігора Солодовнікова, Володимира Савченка, Валерія Гранька, Віталія Крижановського та арттандемом БМ Бабак-Матвєєв.


Виконавчий апарат обласної ради