Децентралізація: Що далі? Мінрегіон та асоціації місцевого самоврядування звірили «годинники» реформи

16 жовтня 2019, 11:55

Проект змін до Конституції України в частині децентралізації в листопаді планують направити на розгляд Верховної Ради України. В лютому 2020 року очікують їх прийняття. Про це повідомила Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак в ході зустрічі з представниками Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад та Асоціації об’єднаних територіальних громад.

За її словами, в цьому напрямку Мінрегіон тісно співпрацює з Офісом Президента України і найближчим часом буде створена правова група, яка підготує зміни до Основного закону.

Нагадаємо, Концепція реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади одним із перших завдань визначає внесення змін до Конституції України. Однак низка чинників завадила виконати це завдання в попередні роки.

Альона Бабак коротко окреслила ключові зміни, які необхідно внести до Основного закону, і які стануть надійною правовою основою повсюдного і спроможного місцевого самоврядування. Мова йшла про внормування питань трирівневого адміністративно-територіального устрою, забезпечення повсюдності місцевого самоврядування, діяльності інституту префекта та ін.

Міністр відзначила важливість добровільності об’єднання територіальних громад. Однак, вона нагадала, що громади об’єднуються саме для посилення їх спроможності вирішувати всі питання місцевого значення, надавати якісні і доступні послуги їх мешканцям. Тому, за словами Альони Бабак, Мінрегіону важливо опиратися саме на асоціації органів місцевого самоврядування, які обізнані з проблематикою громад і є потужною комунікаційною ланкою між громадами та Урядом.

Вона закликала асоціації направити Мінрегіону обґрунтовану аналітику проблем, які перешкоджають громадам об’єднуватися, розвиватися, наголосивши, що це стане основою для подальших рішень Уряду.

Альона Бабак також поінформувала, що вже сьогодні Мінрегіон представить Уряду картографічні матеріали з існуючою мережею в громадах закладів освіти, медицини, культури та ін. – всього більше 100 тисяч об’єктів. За її словами, на їх основі Мінрегіон у співпраці з профільними міністерствами у найближчий час запропонує нову мережу таких закладів, яка здатна буде забезпечити якісні і доступні послуги для людей.

Міністр запевнила, що підготовлена фахівцями мережа обов’язково буде презентована та обговорена в кожному регіоні з усіма зацікавленим  сторонами.


Виконавчий апарат обласної ради