17 квітня 2019 року проведено двадцять сьому сесію Золотоніської районної ради сьомого скликання.
Роботу депутати розпочали з розгляду виконання Програми безоплатної правової допомоги населенню Золотоніського району на 2018-2020 роки. Інформуючи присутніх, директор Золотоніського місцевого центру з надання правової допомоги Сергій Брус зазначив, що кожному, хто звернувся до центру, надано фахову первинну правову допомогу (консультацію, роз’яснення). 175 жителів району отримали безоплатну вторинну правову допомогу, 67 особам за рахунок держави було призначено безоплатного адвоката, а ще 108 – отримали безоплатну вторинну правову допомогу від уповноваженого на представлення інтересів особи в суді фахівцем Центру.
Протягом звітного періоду для громадян Золотоніського району проведено 54 правопросвітницьких заходи, проводилася робота у навчальних закладах, надавалася правова допомога учасникам АТО.
Багато часу на сесії було приділено обговоренню питання медичного обслуговування населення на території Золотоніського району, адже медична реформа вносить корективи у роботу лікувальних закладів.
Виконуюча обов’язки директора КНП «Золотоніський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Лариса Насальська повідомила, що нині структура комунального підприємства включає 13 лікарських амбулаторій, 9 ФАПів та 25 фельдшерських пунктів, у яких працюють 19 лікарів та 94 особи середнього медперсоналу. З 1 січня 2019 року фінансування первинної ланки здійснюється з Державного бюджету, за рахунок коштів, що надходять щомісячно від Національної служби здоров’я України.
Лариса Насальська звернула увагу на ці зміни і наголосила, що комунальне підприємство недоотримує кошти з Держбюджету у зв’язку з тим, що багато жителів району на сьогодні не підписали угоди з сімейними лікарями, та звернулася до присутніх сільських голів з проханням допомогти в проведенні кампанії щодо укладення декларацій.
Разом з тим, вона звернула увагу депутатів на проблему, – роботу ФАПів і ФП, адже кошти з Держбюджету напряму на їх фінансування не йдуть, тож їх доводиться перерозподіляти на рівні району з місцевих бюджетів або вишукувати додаткові джерела фінансування. Саме з цих причин на початку року медпрацівники фельдшерських пунктів у селах, де проживає менше 200 жителів, опинилися під загрозою скорочення. Лише завдяки підтримці сільських рад медичні установи вдалося зберегти.
Лаконічним був виступ головного лікаря центральної районної лікарні Сергія Примака. Він зазначив, що за останні три роки у медичній галузі району сталося багато позитивних змін для покращення медичного обслуговування: лише для потреб центральної районної лікарні закуплено обладнання на 4 млн. 709 тис. грн. Виконано капітальних і поточних ремонтів майже на 10 млн. грн.
Далі народні обранці ухвалили програму розвитку Золотоніського управління ДФС на 2019 рік, висловивши під час жвавого обговорення ряд побажань. Суть їх зводилася до того, що через зменшення нормативно-грошової оцінки землі знизилися розміри сплати за землю, а значить і надходження до сільських бюджетів. Є багато внутрішніх резервів, які полягають у більш ретельному виконанні податківцями функцій щодо виявлення недобросовісних платників та застосування санкційних важелів впливу. Тож, приймаючи програму, депутати просили представника служби врахувати зауваження і активно працювати над наповненням як районного, так і сільських бюджетів.
У свою чергу голова районної ради Валерій Саранча закликав усіх сільгоспвиробників не економити на орендній платі, бо така економія відображається на добробуті громади.
Серед інших питань депутати проголосували за зміни до районної програми цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню та реагуванню, забезпечення техногенної та пожежної безпеки на 2016 - 2020 роки, передбачивши виділення коштів для придбання комплектів літньої форми для місцевих рятувальників та закупівлі дизпалива.
Позитивними були голосування щодо внесення змін до програми фінансування ремонту доріг державного значення, які проходять територією Золотоніського району та до районного бюджету на 2019 рік. Зокрема, було розподілено вільні залишки коштів, а це більше 4 млн. грн. на потреби медичної, освітньої, культурної галузей району, дорожню інфраструктуру, на виконання районних програм. Разом з тим, начальник фінуправління Олена Носенко висловила стурбованість з приводу наповнення бюджету, насамперед, через втрати у оподаткуванні землі, зменшення акцизного податку на пальне, заборону розміщення вільних залишків на депозитах та відсутність значних інвестицій.
Прийнято рішення про ліквідацію Привітненського та Кривоносівського навчально-виховних комплексів. Депопуляція сільського населення, відтік молоді вразила ці села найбільше. У Кривоносівському НВК в цьому навчальному році у 4-х класах немає учнів, а ще 3 класи мають 2-4 дітей. Дошкільна група не працює зовсім. Схожа ситуація у Привітному.
З-поміж іншого, на сесії розглянуто та ухвалено рішення з питань регулювання земельних відносин та управління об’єктами районної комунальної власності. Депутати також внесли зміни у склад постійних комісій.
Голова райдержадміністрації Олександр Лісовий поінформував і депутатів, і сільських голів про ситуацію, яка нині склалася з ремонтом доріг, закликав всіляко контролювати їхню якість, залучаючи до цієї справи активну громадськість Золотоніщини.
На закінчення сесії керівники району подякували освітянам за чудову писанкову виставку, що презентували цього дня, а всіх присутніх привітали з прийдешнім Великоднем.