Для Черкаського обласного кардіоцентру буде побудований новий корпус, - Анатолій Підгорний

11 серпня 2021, 09:23

Про розвиток трансплантації серця в області на базі Черкаського обласного кардіоцентру говорили під час круглого столу, який відбувся за участі медиків комунального підприємства, обласної та міської влади.

Під час заходу голова обласної ради Анатолій Підгорний анонсував, що здійснюється робота щодо будівництва нового мультифункціонального корпусу в кардіоцентрі, зокрема, зараз  вирішуються питання з проектуванням та виділенням земельної ділянки.

На сьогодні розвиток трансплантації в області є нагальною потребою, адже за дослідженнями саме хвороби системи кровообігу є одними з найбільш поширених патологій серед дорослого населення і вони суттєво впливають на продовжуваність життя людини. Водночас проведена трансплантація може продовжити життя іноді більше, ніж на 25 років.

Нагадаємо, наприкінці липня хірурги Черкаського обласного кардіоцентру у співпраці з колегами з Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова вперше здійснили пересадку серця від померлого донора.

- Сьогодні на Черкащині проживає близько 400 осіб, які мають критичну серцеву недостатність, майже 50% з них потребують трансплантації серця. У листі очікування кардіоцентру наразі перебуває близько 30 людей віком до 40 років. Загалом кардіоцентр виконує понад 1,5 тис. оперативних втручань на серці, має кваліфіковані медичні кадри та готовий виконувати операції по трансплантації серця. Зрештою - це наше комунальне підприємство і воно потребує всілякої підтримки обласної ради у покращенні матеріально-технічної бази. Що робиться постійно, - вважає Анатолій Підгорний.

Принагідно голова облради подякував депутатам минулого скликання, які теж зробили чимало для кардіоцентру, а також всім іншим обласним обранцям, які працювали над його створенням і подальшим розвитком.

- Ми продовжуємо цю справу і спільно реалізуємо нові проєкти. Зокрема, на сьогодні стала потреба нового мультифункціонального корпусу серцево-судинної хірургії з сучасними операційними. Адже зараз бригади лікарів працюють по кілька змін і ресурси закладу використовуються ледь не на 100 відсотків. Тому здійснюється робота щодо надання земельної ділянки для будівництва корпусу. Це питання вноситиметься на найближчу сесію облради. Сподіваюся на підтримку депутатів, - каже очільник ради.

Перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко також подякував медикам за пророблену роботу.

- Тут працює унікальний колектив. Медикам вдається виконувати 350 операцій на рік і це надзвичайно високий показник. Відкрию вам таємницю, окремі депутати працюють над тим, аби залучити інвестора, який готовий вкласти кошти в нову будівлю Центру, - додав Роман Сущенко.

Згідно з останніми даними ВООЗ в світі виконується щорічно близько 7-7,5 тисяч трансплантацій серця, при цьому, близько 5 тисяч трансплантацій виконується у США. У Європі та інших країнах виконується майже 2,5 тисячі трансплантацій серця в рік. В Україні щорічна потреба у трансплантації серця становить приблизно1,5 тисячі осіб. Показник посмертного донорства в Україні є найнижчим серед країн Європи і складає 0,15 випадку на один мільйон населення.

- Попри те, що в кардіоцентрі з року в рік зростає кількість оперативних втручань, потреба у високоспеціалізованій кардіологічній та кардіохірургічній допомозі задовольняється не повністю. В області проживає понад 560 тис. осіб, що мають серцево-судинні захворювання. Водночас саме захворювання серця спричиняють 70% випадків смерті та 27% причин виходу на інвалідність. Крім того, хвороби системи кровообігу суттєво впливають на продовжуваність життя людини. Потрібно розширяти потужності, створювати повноцінний Центр трансплантації серця в Черкаській області, щоб була змога забезпечити потребу не лише черкащан, а й жителів сусідніх областей, які цього потребують. Тому для нас необхідна підтримка обласної та міської влади, - зауважила Світлана Журба.

Міський голова Анатолій Бондаренко також  висловив підтримку колективу кардіоцентру й зауважив, що вони можуть розраховувати на допомогу з боку міської влади. Водночас він зауважив, що потрібно поширювати культуру донорства, аби в медиків була змога врятувати більше життів.

- Питання донорства органів поки неоднозначно сприймається в нашому суспільстві. Я розумію людей, які втратили своїх рідних. Непросто дати згоду на трансплантацію органів близької людини. Але це шанс урятувати багато інших життів. Нам потрібна соціальна реклама щодо важливості трансплантації. Важливо переконати людей допомагати один одному. Переконаний, що черкащани вийдуть на новий рівень розуміння і сприйняття важливості трансплантації. Здоров’я і життя людей — найважливіше завдання влади будь-якого рівня. Міська влада Черкас готова допомагати обласному кардіоцентру. Ми налаштовані на плідну співпрацю у вирішенні важливих питань захисту здоров’я наших громадян, - вважає Анатолій Бондаренко.

Участь у круглому столі взяли також депутати обласної ради. Зокрема, Олег Петренко розповів про те, що був дотичний до команди лобістів законопроєкту, що мав дозволити трансплантацію в Україні.

- Для мене в цій події зійшлося дуже багато, - говорить  депутат обласної ради Олег Петренко. - Свого часу долучався до команди нардепів, які лобіювали прийняття законопроєкту, який би дозволив трансплантологію. Пам'ятаю стільки зусиль тоді було витрачено на розвінчання міфів та переконання інших у важливості такого закону. Окрім того, у своїй діяльності багато  допомагав кардіоцентру і сьогодні приємно бути якоюсь мірою дотичним до крутої історії команди професіоналів, які  постійно працюють над своїм зростанням, розвитком закладу.

Депутат обласної ради Віталій Коваль вийшов  з ініціативою ширшого обговорення проблем обласних медичних закладів за участю керівництва і депутатів обласної і міської рад.

Депутат Олександр Коваленко розповів, що гордий за те, що зробили лікарі кардіоцентру.

- Коли я переглядав відео, на якому були кадри з трансплантації, у мене від хвилювання прискорилося серцебиття. Але не від страху, а через гордість за наших лікарів, за те, що вони зробили. Це величезний прорив - на всеукраїнському рівні, - прокоментував Олександр Коваленко.


Виконавчий апарат обласної ради