До Дня психічного здоров'я у Черкасах провели тематичну конференцію

10 жовтня 2023, 17:13

У межах конференції "Пріоритетні плани та напрацювання у сфері психологічних послуг та ментального здоров'я" у Черкасах обговорили основні принципи психосоціальної підтримки жителів області.

Психічне (ментальне) здоров'я – це стан психічного добробуту, який дозволяє людям впоратися з життєвими стресами, реалізовувати свої здібності, навчатися й працювати, а також робити внесок у життя суспільства.

- Піклуватися про ментальне здоров'я не менш важливо, як про фізичне. Переживаючи втрати, постійно хвилюючись за рідних і близьких, люди починають відчувати дискомфорт, що значно погіршує їхній психоемоційний стан. Сьогодні розуміємо, що на рівні влади, спільно з бізнесом та громадськими організаціями маємо створити можливості для психоемоційного розвантаження й підтримки людей. Особливо це стосується допомоги ветеранам та їхнім родинам, а також внутрішньопереміщеним особам, - додав очільник обласної ради Анатолій Підгорний.

Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров'я Вікторія Шепіль представила результати дослідження надавачів та отримувачів послуг щодо підтримки психоемоційного здоров'я У Черкаській області. Зрештою рівень задоволеності наданими послугами в середньому складає 4,3 бала з 5 можливих, а спроможність закладів надавати ці послуги оцінюється в 3,5 бала з 5.

Тож працювати ще є над чим. Вікторія Шепіль закликала громади звертатися до них із власними ініціативами щодо підтримки психоемоційного здоров'я громадян. Координатори програми допоможуть втілити ці ініціативи в життя, або ж масштабувати їх на рівні області.

Також Вікторія Шепіль зауважила, що фахівці Програми планують працювати і з роботодавцями регіону, зокрема, щодо підготовки до повернення ветеранів на робочі місця та контролю за створенням таких умов.

Депутатка обласної ради й очільниця благодійного фонду "МХП-громаді" Тетяна Волочай поділилася досвідом піклування про ветеранів з боку бізнесу.

- Суспільство повинно готуватися до роботи з ветеранами, людьми, які нас сьогодні захищають. Один із важливих аспектів, який запроваджений і у нас - це юридична консультація. Повертаючись додому, наші захисники й захисниці повинні врегулювати чимало важливих питань і можливість звернутися до фахівця для них - необхідність. Далі - фізична реабілітація та відновлення. Маємо кілька проєктів на базі медичних закладів. Наступне - адаптація робочого місця, зважаючи на їхній стан та навички. Тото до цього питання потрібно підходити в комплексі, - розповіла Тетяна Волочай і додала. - Важливо підтримувати і їхнє бажання до самореалізації, започаткування власної справи. Ця робота зараз триває на рівні держави й соціально відповідальний бізнес також долучається. Приміром, у нас є спільний проєкт "Роби своє", де ветерани можуть отримати грант на створення аграрного бізнесу.


Виконавчий апарат обласної ради