Двоє черкащан візьмуть участь в Іграх Нескорених - 2023

07 червня 2023, 09:52

Вадим Мазніченко та Максим Дмитраш увійшли до складу національної збірної і представлятимуть нашу країну на міжнародних спортивних змаганнях з адаптивних видів спорту для поранених військовослужбовців та ветеранів війни.

- Україна — єдина країна з поміж 23 націй Інвіктус, яка наразі на війні виборює свою свободу. Фундація Invictus Games збільшила квоту для нашої країни, тому цього року українська збірна буде найбільшою за кількістю учасників за всі роки існування Ігор Нескорених в Україні, - зазначила Національна координаторка Ігор Нескорених в Україні Ілона Волошина, повідомляє Мінветеранів. 

Загалом у відбіркових змаганнях брали участь 202 військових та ветеранів з різних регіонів України. Вони змагалися у 9 видах спорту: стрільбі з лука, легкій атлетиці, велосипедному спорті, веслуванні на тренажерах, пауерліфтингу, настільному тенісі волейболі сидячи, баскетболі на візках та плаванні.

Відбір та підготовку збірної України 2023 року здійснює Міністерство у справах ветеранів України спільно з БФ «Повернись живим», Центром стратегічних комунікацій «СтратКом Україна» та ГО «Ігри Інвіктус Україна» за підтримки міжурядової робочої групи та за сприяння Управління спорту Львівської міської ради.

Довідково.

Ігри Нескорених (eng. Invictus Games), засновані Його Високістю Герцогом Сассекським в 2014 році, — міжнародні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки.

Україна долучилась до Ігор Нескорених у 2017 році, дебютувавши на змаганнях у Торонто, Канада, у 2018 році — в австралійському Сіднеї. У травні 2020 міжнародні змагання мали відбутися у Гаазі, проте у зв’язку карантинними обмеженнями, викликаними COVID-19, вони були перенесені на 2022 рік, вони відбулися у квітні 2022 року.

Мета проекту «Ігри Нескорених в Україні» — створювати нові можливості для поранених та травмованих українських ветеранів та військовослужбовців, підтримуючи їх на шляху до фізичного відновлення, психологічної реабілітації та соціальної інтеграції.

За час існування в Україні проєкт розширив спортивні дисципліни, доступні для ветеранів, сприяв запуску державної системи спортивної реабілітації поранених військовослужбовців та ветеранів, змінив життя сотень ветеранів та їхніх родин, а також мобілізував суспільство на підтримку українських бійців на шляху до повернення до мирного життя після війни.


Виконавчий апарат обласної ради