Голова обласної ради Анатолій Підгорний відзначив директорку Черкаського обласного спеціалізованого медичного центру Ірину Білоус обласною грамотою за вагомий особистий внесок у розвиток галузі охорони здоров’я області у сфері соціально-небезпечних хвороб та плідну наукову діяльність.
Центр на сьогодні є найбільшим в області надавачем послуг людям, що живуть з ВІЛ. Окрім цього вони активно розвивають інші напрямки медичних послуг населенню: первинну медичну та паліативну допомогу, амбулаторне лікування туберкульозу.
За статистикою, Україна досі займає одне з перших місць у Європі за темпами зростання епідемії ВІЛ/СНІДу. Оціночна кількість людей, що живуть з ВІЛ у Черкаській області становить 5 100 осіб.
Тому Центр не залишає без уваги ВІЛ-позитивних людей, забезпечуючи їх своєчасною діагностикою стану здоров’я, медикаментами та дітей, які народжені від ВІЛ-позитивних жінок, молочними сумішами.
Лабораторія діагностики ВІЛ та вірусних гепатитів, яка оснащена сучасним обладнанням та пройшла сертифікацію ДСТУ EN ISO 15189, забезпечує лабораторний супровід лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів Черкаської, Кіровоградської, Київської та Чернігівської областей. Забезпечує високоякісне обстеження всіх вагітних нашої області на ВІЛ-інфекцію.
Спеціалісти Центру забезпечують лікування 4120 ВІЛ-інфікованих осіб, в тому числі 250 дітей. З 2023 року взято на облік 325 ВІЛ-інфікованих пацієнтів, в тому числі 69 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями.
З початку введення воєнного стану у закладі надана медична допомога 420 внутрішньо переміщеним особам, які живуть з ВІЛ/СНІД.
Центром також у 2023 році забезпечено проведення більш ніж 200000 специфічних аналізів.
Заклад активно бере участь у виконанні заходів:
- глобальної стратегії щодо пришвидшення елімінації раку шийки матки - проводиться скринінг та вакцинація жінок проти вірусу папіломи людини;
- державної стратегії протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам – проводиться діагностика та лікування ВІЛ-інфекції і туберкульозу, діагностика вірусних гепатитів.
Обстеження громадян на наявність антитіл до ВІЛ проводиться безкоштовно, добровільно, за бажанням особи – анонімно, що визначено чинним законодавством України.
Лікування ВІЛ-інфекції, яке призначається пожиттєво, проводиться безкоштовно з постійним лабораторним моніторингом лікування, включаючи визначення імунологічного статусу та вірусного навантаження.
Партнерами центру вже довгий час є всеукраїнські та міжнародні організації такі як: Глобальний фонд по боротьбі з малярією, ВІЛ-інфекцією та туберкульозом (Global found), Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Надзвичайний план президента США по подоланню ВІЛ-інфекції (PEPAR), Міжнародна організація праці (ILO), Благодійна організація «100% ЖИТТЯ», Благодійний фонд «Альянс громадського здоров’я».
Також налагоджена активна співпраця з місцевими неурядовими організаціями такими як БО «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ», БО «Позитивні жінки».
02 травня 2024, 16:08
Виконавчий апарат обласної ради