Генштаб ЗСУ скасовує рішення щодо видачі дозволів на виїзд військовозобов'язаним та відправить його на доопрацювання

06 липня 2022, 17:00

Начальник Генерального штабу ЗСУ прийняв рішення про скасування дії Порядку надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Цей документ відправлять на доопрацювання.

Про це повідомив Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

За його словами, від початку цей Порядок стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України. Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави.

Тож було ухвалене рішення про скасування Порядку з відправленням його на доопрацювання. Це допоможе не допустити подальших маніпуляцій довкола цього питання.

Оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів.

- Як Головнокомандувач Збройних Сил і громадянин України закликаю українців до виконання свого конституційного обовʼязку із захисту держави, - додав Залужний.


Виконавчий апарат обласної ради