Голова обласної ради привітав обдарованих дітей області

19 січня 2022, 20:00

Анатолій Підгорний привітав п'ятьох  обдарованих дітей Черкащини, які упродовж цього року щомісячно отримуватимуть стипендію голови обласної ради в розмірі двох прожиткових мінімумів (5 тисяч 236 грн).

Очільник ради зустрів дітей, їхніх батьків та тренерів у своєму кабінеті, там вручив дипломи й подарунки стипендіатам. Під час спілкування обдаровані черкащани розповіли про свої здобутки і плани на майбутнє, а їхні  батьки та вчителі поділилися думками, як же виховувати переможців.

- Я почав займатися фехтуванням, напевно, з першого класу. Вже тоді грав у футбол і на гітарі. Одного разу до нашого класу зайшла тренер, тримаючи в руках шаблю, розповіла про цей вид спорту. Тоді я подумав: «чому б не спробувати». Почав займатися, а вже через місяць поїхав на змагання, посів третє місце і зрозумів, що це моє, - розповідає Станіслав Закутній.

Зараз хлопець має звання  кандидата в майстри спорту України з фехтування на шаблях, є членом національної збірної команди України. За останні два роки він перемагав на різноманітних всеукраїнських змаганнях із фехтування, а цьогоріч став другим серед найсильніших фехтувальників України (юніори).

-  Я також почав із першого класу, але займався малюванням, - говорить ще один стипендіат Олександр Перехрест. - Мене надихнула моя мама, яка також довго займалася цією справою. Тож це наша сімейна традиція. Мені подобається малювати, маю перемоги у двох міжнародних конкурсах. Багато працюю і цим здобуваю визнання.

Олександр Перехрест навчається у Драбівській школі мистецтв. Здобув низку всеукраїнських та міжнародних нагород у сфері мистецтва, зокрема живопису, малювання і графіки. Окрім того, хлопець навчається у фізико-математичному класі, пише МАНівську роботу, а у вільний час ще грає на ударних інструментах. Хлопець мріє стати інженером-конструктором.

- Моя творча діяльність почалася з другого класу, коли мама повела у танцювальний колектив. Згодом я пішла в гурток на малювання, потім спробувала себе у театральному мистецтві й зрозуміла, що в мене це непогано виходить, тож почала займатися в театральному гуртку. В майбутньому хочу стати акторкою і грати в театрі, - розповідає Діана Вдовиця, учениця 11-М класу Шполянського ліцею №3 та дитячої мистецької школи по класу «естрадний вокал». 

Дівчина нагороджена відзнакою «гордість Шполянської громади» (2018, 2019, 2020, 2021), перемагала у багатьох пісенних, хореографічних та мистецьких конкурсах в Україні та на міжнародних змаганнях.

- А в мене все  почалося з третього класу. У бойове самбо мене привів татів найкращий друг. Тоді я ще не розумів що це таке, але тренер мотивував займатися, і вже через півтора року вперше поїхав на клубні змагання, там і зрозумів, що це моє і хочу продовжувати.  Тому почав займатися ще інтенсивніше і через рік вже поїхав на чемпіонат світу з бойового самбо в Італію. Маю мрію виступити на чемпіонаті світу з бойового самбо міжнародного класу, - каже Даніл Свірідов,  Чемпіон Європи з бойового самбо, Чемпіон України з бойового самбо та змішаних єдиноборств (ММА).

Хлопець ще навчається в п’ятому класі, а вже є членом національної збірної команди України з бойового самбо, змішаних єдиноборств, комбат  Дзю-дзюцу та збірних команд Черкаської області. Його батько зізнається, що коли забирав Даніла з першого заняття, то тренер не міг повірити, що хлопець займається вперше.

- У мене все почалося зі співів і танців у шостому класі. Тоді мама відправила мене у відповідні гуртки, а через два роки я пішла в художню школу і відкрила в собі новий талант до малювання, - пригадує Карина Ткачук, дитина-сирота, учениця Смілянської спеціалізованої дитячої школи-інтернату ЧОР.

Дівчина багаторазово перемагала на міжнародних та всеукраїнських фестивалях і змаганнях з естрадного вокалу, декоративної творчості та образотворчого мистецтва.

- Вітаю діток з отриманням стипендії, бажаю міцного здоров'я і жаги до нових перемог. Приємно чути, що в такому віці ви  вже поставили перед собою мету і робите все, аби її досягти. Також хочу подякувати батькам і тренерам, які підтримують і наставляють юні таланти. Знаю, буває непросто змусити малечу працювати над собою чи пояснити їм, чому потрібно займатися і тренуватися, доки однолітки відпочивають. Однак сьогодні всі ми бачимо результати ваших спільних зусиль. Вірю, що в кожного з цих дітей попереду ще багато здобутків, але вже сьогодні Черкащина вами пишається, - додає очільник обласної ради.

Також Анатолій Підгорний поцікавився у батьків та тренерів стипендіатів в чому ж секрет у вихованні чемпіонів.

Однак батьки зауважують, що весь секрет успіху - це виховання дитини з любов’ю.  Мотивувати й змушувати займатися справді було важко, але лише до першої перемоги, а коли вже дитина відчула «смак першості», то  сама прагне більшого.

-  Ми вдячні вам за цю стипендію. Така мотивація дуже важлива особливо для спортсменів, адже Міністерство не фінансує витрати на відбіркові змагання. Тому іноді це доводиться робити за рахунок тренера чи платять батьки, а якщо спортсмен не виїжджатиме, то його й не бачитимуть. Тож стипендія не лише стимулюватиме, а й дасть більше можливостей для розвитку дитини, - додає президент федерації фехтування Черкаської області Людмила Шкалікова.

На завершення для стипендіатів влаштували екскурсію Будинком рад. Діти дізналися про роботу обласної ради і приміряли на себе роль депутатів, провівши своє "засідання" у сесійній залі.


Виконавчий апарат обласної ради