«Живі бібліотеки», кіноклуби, вуличний консультаційний центр – усе це для того, аби допомогти людям краще зрозуміти суть реформи децентралізації. Такий проект у нашій громаді сьогодні реалізується за підтримки програми «ПУЛЬС» від міжнародної організації IREX, – розповідає спеціаліст із розробки проектів Бузівської ОТГ Вікторія Лавренюк. – Наша громада слідує кращим практикам європейських країн та прагне запровадити їх на практиці. Наприклад, з утилізації та сортування сміття. Відходи набувають статусу цінного джерела доходу, який до того ж впливає на еко-благополуччя навколишнього середовища.
У Бузівській ОТГ вже розпочали реалізовувати проект «Впровадження системи роздільного збору ТПВ», основною ідеєю якого є покращення стану довкілля та життєвого рівня мешканців громади завдяки підвищенню їх екологічної культури. Наразі усі комунальні заклади провели інформаційну кампанію серед співробітників та облаштували місця для сортування твердих побутових відходів. Зараз закуповуються контейнери для роздільного збору сміття для всієї громади, трактор та причіп, які будуть його збирати, а також прес.
Ще один проект екологічного спрямування «Від відходів до доходів» реалізується за підтримки фонду Кличко, та передбачає навчання у місцевій школі правильному сортуванню твердих побутових відходів, які потім будуть продаватися, а за отримані кошти планується купувати необхідні, на думку учнів, речі для навчального закладу. Крім того, у громаді було оголошено «треш челендж», тобто прибирання сміття. І започаткували його учні Бузівського ЗЗСО, які не лише облагородили територію поблизу місцевого Центру культури та дозвілля, а й посортували зібране сміття.
Дбаючи не лише про довкілля, але і про дозвілля громади, активно впроваджується ще один проект - «Реалізація та розвиток населення Бузівської ОТГ», який передбачає створення спортивних, освітніх, культурних гуртків, де кожен житель може знайти собі заняття до вподоби.
Волонтер Корпусу Миру США в Україні, який розпочав свою службу в Бузівській ОТГ минулого року, сформував команду та вчить учнів школи гри в бейсбол. Для людей похилого віку у громаді почав діяти ретро-клуб, який постійно відвідують 10-15 дідусів та бабусь, для яких організовують цікаве та змістовне дозвілля, проводять майстер-класи з рукоділля, а інструктор з оздоровчої аеробіки допомагає їм підтримувати активний спосіб життя. Іншою перемогою є те, що цього року для дітей відкрито Школу мистецтв, де школярі не лише розвиватимуть свої таланти, але й отримають атестати про закінчення цього навчального закладу.