Інтерактивна гра об’єднала чотири регіони України

30 квітня 2021, 13:27

Днями вихованці гуртка «Джура» (керівник Кравченко М.М.) Черкаського обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради вперше взяли участь в інтерактивній грі «Історія і сучасність розвитку дитячо-юнацького руху в Україні», яка об’єднала чотири регіони України: Івано-Франківщину, Львівщину, Черкащину та Донеччину – товариство юних краєзнавців, мандрівників, нащадків козацького роду: команда «Галичани» з Івано-Франківщини, команда «Тустань» зі Львівщини, команда «Ідеймаса» з Донеччини та команда «Холодноярці» з Черкащини.

У першому конкурсі – «Спільне між нами!» вихованці представили пам’ятки, пам’ятники, вулиці, особливі місця свого краю, які є в кожному регіоні і мають свою неповторність: пам’ятник Т.Г. Шевченку, вулиці Героїв Небесної Сотні, палац культури, міські фонтани, краєзнавчі музеї, монументи та меморіальні дошки та куточки, на яких увіковічено пам'ять видатних осіб та героїв, місця вшанування загиблих героїв, куточки духовності та віри.

Наступним етапом гри стала перевірка знань про дитячо-юнацький рух у країні, що почав розвиватися завдяки народженню Пласту – української скаутської організації у конкурсі «Правда» чи «Неправда».

Команди надавали відповідь у чаті на поставлене питання словами «правда» - «неправда».

Наступним етапом гри стала розповідь командами про Центри туризму, які вони представляли. Цікавими та змістовними виявилися розповіді вихованців про власні позашкільні заклади, їх історію, життя, вихованців та найцікавіші заходи, що там відбуваються.

Конкурс «Перехресне питання» був пов'язаний з історією розвитку дитячо-юнацького руху України, в якому команди ставили цікаві запитання про свій регіон учасникам з інших команд.

Одним з найцікавіших став конкурс «Упізнай козака», в якому вихованці за представленою характеристикою мали впізнати відомого історичного діяча. Вихованці креативно підійшли до участі в конкурсі. Були використані навіть театралізовані інсценізації.

Український фольклор багатий на приказки та прислів’я. В конкурсі: «Вгадай козацьку приказку або прислів’я» за поданими на екран ребусами діти мали вгадати відомі прислів’я.

Наступним етапом гри стало відгадування командами-учасницями 3 видатних історичних особистостей свого краю, які були загадані кожною командою для учасників з інших регіонів України.

Цікавим став етап представлення свого краю, його історичного минулого та туристично-краєзнавчого життя вихованців гуртка.

Музична сторінка гри стала заключним етапом заходу. Діти проспівали разом найвідоміші та найпопулярніші народні пісні свого регіону.

І девізом гри, що поєднала Схід, Захід та Центр України стали слова – хай єднає нас усіх любов до рідного краю, до нашої України!


Виконавчий апарат обласної ради