Заступник голови обласної ради Сергій Лісовий провів нараду, на якій підсумували результати фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств та доручили керівникам провести інвентаризацію і дати пропозиції щодо інвестиційно привабливих об’єктів, які в подальшому можуть збільшити надходження до бюджету та підтримки ЗСУ.
Участь у нараді взяли керівники комунальних підприємств, працівники управління майном та депутати обласної ради.
Перед початком роботи до учасників звернувся голова обласної ради Анатолій Підгорний. Він зауважив, що публічне й прозоре управління майном обласної ради - один із важливих аспектів роботи, тому до участі запрошували всіх депутатів - членів “майнової” комісії.
- Ми підготували детальний аналіз фінансово-господарських показників економічно-активних підприємств обласної ради. Також запросили керівників, аби обласні обранці могли почути відповіді на свої питання безпосередньо від них. Вдячний колегам за дискусію та інтерес до порушених проблем, - зауважив голова обласної ради.
Загалом за перше півріччя 2024 року доходи економічно-активних підприємств зросли на 14% завдяки вдосконаленню кадрової політики, оптимізації витрат та зростанню обсягів реалізації продукції й надання послуг. Водночас зросли й витрати через підвищення рівня мінімальної заробітної плати та тарифів на комунальні послуги.
До прикладу, чистий дохід комунальних підприємств становив понад 193 млн грн. Лідерами росту стали «Облархбюро» (+167%), Черкаське обласне БТІ (+143%) та Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності (123%). Однак три підприємства залишаються збитковими.
Зауважимо, що цьогоріч зросли й надходження до бюджетів. Так підприємства сплатили майже 27 млн грн податків, що на 23% більше, ніж минулоріч.
Також у фокусі було питання інвентаризації майна. Одна з причин - виявити об’єкти з критично низькою балансовою вартістю. Адже саме цей показник потім впливає на суму оренди, а отже й на розмір надходжень до бюджетів.
Тому задля збільшення надходжень і, відповідно, пошуку додаткових ресурсів для підтримки захисників, пропонували підприємствам робити переоцінку таких об’єктів оренди й одночасно переводити їх до інвестиційної нерухомості.
Після наради дано низку доручень. Зокрема, підприємства мають подати актуалізовані дані про інвентаризацію майна до 25 грудня на розгляд профільної комісії.