Культурні події, які цього тижня пропонують обласні заклади

04 травня 2023, 12:29

Благодійні концерти, пізнавальні майстеркласи та незвичні виставки - підготували на кінець тижня наші комунальні заклади культури для дорослих та дітей. Детальніше можна ознайомитися в нашій добірці.

4.05, 18:00 -  обласний драмтеатр запрошує на благодійний концерт «5:0 на користь Боброва», що має надважливу мету — допомогти нашим військовим, які нині боронять Бахмут.

Програма концерту є підсумком творчого, здебільшого музичного, доробку артиста, який він створив у театрі. У першій частині присутні почують академічні композиції з вистав «Мізантроп», «Танго Марії» в супроводі оркестру. Звучатиме рояль, віолончель, скрипка, флейта.

У другій частині Сергій Бобров (гітара), Маргарита Бєлкіна (клавіші), Олександр Шнайдер (контрабас), Макс Кривобородов (гітара), Іван Цаплюк (перкусія), Валерій Кириченко (труба) гратимуть у стилі поп-джаз. А ще між виступами ювіляр декламуватиме вірші й монологи з деяких вистав.

- Скажу відверто, що я не люблю святкувати день народження і в такий час не думав відзначати круглу дату. Але все ж вирішив, що ювілей можна провести з користю і зібрати кошти для ЗСУ. Тому й зробив концерт благодійним. Мені виповнюється 50 років, тож мрію зібрати 50 тисяч гривень, — сказав Сергій Бобров.

На зібрані кошти команда волонтерів Вікторії Хамази придбає ліки й аптечки для захисників.

5.05, 18:00 - у художньому музеї Володимир В'ятрович презентує книжку-альбом «УПА. Історія нескорених».

- Війна, свідками й учасниками якої ми є сьогодні, почалася задовго до нашого народження. Вже перші спроби українців створити незалежну державу у 1917 викликали агресію сусідньої Росії. Тоді ми зазнали поразки, але не скорилися. Підпільна боротьба за свободу тривала, спалахнувши масовим рухом УПА в роки Другої світової. Москва, після понад десяти років зусиль, зуміла придушити повстанський рух. Але пам’ять про УПА знищити не зуміла. Ця пам’ять у кінці 1980 підняла українців, що об’єдналися в національно-демократичний рух, який увінчався відновленням незалежності. Нині вона знов надихає нас у війні з Росією. Тому бандерівське «Слава Україні!» стало офіційним вітанням ЗСУ. У нас все той же ворог, якого не вдалося знищити десятки років тому в лісах Волині чи Карпат. Але ми – незламні. І нас, незламних, мільйони. На цей раз — за сотні кілометрів на схід та на південь від країв УПА. Значно ближче до серця вмираючої імперії, - зазначається в анонсі заходу.

Довідково: Володимир В'ятрович — історик, публіцист, державний та громадський діяч, співавтор книжки «УПА. Історія нескорених». 

6.05, 14:00 - обласний краєзнавчий музей запрошує на авторську екскурсію "Любовні історії Черкащини".

Наша область має чимало місць, пов'язаних з відомими людьми, що тут народились, жили, приїздили. Поринути в атмосферу справжніх емоцій, почути їхні любовні історії, зазирнувши у шпаринку часу, можна під час цієї екскурсії.
Довідки за телефоном: 0970983676.
* Слідкуйте за анонсами. У часі проведення можливі зміни
.

6-7 травня, 11:00 - Черкаський ляльковий театр запрошує наймолодших глядачів на культову виставу "Гаррі Поттер - це ти" (4+)

Довідки за телефонами: 33-49-08 - черговий, 33-49-01 - адміністратор.

7.05, 12:00 - краєзнавчий музей запрошує дітей молодшого та середнього шкільного віку на тематичне заняття «Квіти – народні символи та обереги українців».

На учасників чекає екскурсія в експозицію відділу природи, квіткова вікторина й розмальовки.


- Наші пращури обожнювали кожне стебельце. За віруваннями, обрядові традиції, пов’язані з рослинним світом, мали забезпечити здоров’я, добробут сім’ї, плодючість землі та щастя. Вагомими символами в Україні стали калина, верба, барвінок, волошки, вишня, євшан-зілля, жито, мак, тополя, яблуня, мальва, конвалія, рута-м’ята, лобода та інші рослини. Вінок символ життя, долі, життєвої сили. Це оберіг, який здавна захищав наших предків від нещасть. Плели вінок з живих квітів. Вважалось, що в них є чаклунська сила, здатна захистити від будь-якого лиха, - зазначають в анонсі заходу.
Запис телефоном: 0970983676.

7.05, 17:00 -  обласний драмтеатр запрошує на відверту виставу "Гормон кохання, або тестостерон" (18+). 

До 28 червня, з 10:00-18:00 триває виставка «Букет. Тонкощі ілюзії». Художній музей запрошує переглянути натюрморти з фондової колекції.

- Красу квітів людство оспівує протягом всього існування. Вони традиційно присутні в контексті важливих життєвих подій та активно використовуються в релігійних, міфічних, драматичних сюжетах у мистецтві. Символіка польових квітів, садових і вигаданих рослин проноситься крізь всю людську культуру. Вона дозволяє побачити, як тонко відчував свою роботу митець, і наскільки багатогранного трактування може набути полотно завдяки квітам, - пояснюють у музеї.

Також  у Художньому музеї зараз триває виставка жіночих портретів "Від панянки до селянки". Переглянути її можна до 10 червня.

- Протягом довгої історії людства жіночий образ хвилював живописців і ставав їм справжнім джерелом натхнення. В портреті художники відтворювали не лише привабливість, поетичність, ніжність – риси, що притаманні жіночій природі. Митці створювали образи, у яких знайшли своє відображення події певного історичного періоду. За портретами ми можемо дізнатися, як суспільні процеси впливали на зовнішній вигляд жінки, на її душевні якості, на її внутрішній світ. Самотужки дослідити це можна, відвідавши виставку, яка сформована з фондової колекції музею, - зазначають організатори.

До 2 червня в цьому музеї триває виставка Севастяни Федоренко «Vita – тональність».

- Я накреслюю життєствердні лінії. Час розбризкувати фарби й час складати з них образи, що ведуть до миру й гармонії. Створення нового — це і є життя. Різноманіття створеного складає багатозначне розуміння наповнення предмета. Абстракція, що веде до життєствердження, і є абстравітизм, - переконана авторка.

На виставці представлено 24 роботи Севастяни Федоренко. Усі вони — потужний за емоційністю та насиченістю барв світ. З нескінченої гами кольорів художниця обирає здебільшого яскраві та чисті. Вони дивовижним чином співіснують на полотнах художниці, не заважаючи, а навпаки: підсилюючи звучання один одного.

 


Виконавчий апарат обласної ради