Ліцензування місць зберігання пального потрібно замінити декларуванням, - сільгоспвиробники

31 березня 2021, 19:13

Згідно із законом №391-ІХ, з 1 квітня 2020 року кожен суб’єкт господарювання, який зберігає пальне, незалежно від цілі такого зберігання має спочатку отримати на це ліцензію. Інакше доведеться заплатити штраф - 500 тисяч гривень.

Таке ліцензування запровадили для боротьби з нелегальними АЗС. Проте під дію цього закону потрапили і сільгоспвиробники. Для дрібних аграріїв отримати ліцензію було непросто, адже дехто мав саморобні ємності для зберігання палива, або ж резервуари, які залишилися ще з радянських часів. Тобто, щоб отримати ліцензію потрібно спочатку привести все до ладу, а на це потрібен час та кошти. 

Про це говорили під час зустрічі аграріїв, обласної влади, правоохоронців та представників податкової служби.

Голова фермерського господарства “Гетьман” Микола Гетьман вважає, що необхідно звільнити сільгоспвиробників  від обов'язкового отримання ліцензії на зберігання пального, і замінити її простим декларуванням місць та ємностей зберігання і зменшити штраф за зберігання пального без подання такої декларації. 

- Знаю, що є випадки, коли  фермери зберігають паливно-мастильні матеріали в неналежному стані, роблять це примітивно. Так, треба наводити порядок, але для багатьох дрібних господарів штрафи критичні й держава має ці питання вирішити, - говорить Микола Гетьман.

За словами головного податківця області Антона Царюка, ГУ ДПС Черкаської області через ОДА двічі надавала пропозиції про внесення змін до цього законодавства. Ринок потребує регулювання, адже справді наявні випадки зловживання, проте вони не стосуються фермерських господарств, які зберігають пальне для власних потреб. 

- У межах зустрічі із головою Всеукраїнського конгресу фермерів голова ГУ ДПС Олексій Любченко підтримав схожі ініціативи і дав доручення на час врегулювання законодавства припинити фактичні перевірки місць зберігання паливно-мастильних матеріалів у фермерських господарств, - додав Антон Царюк.

Після завершення обговорення очільник обласної ради Анатолій Підгорний дав доручення голові постійної комісії обласної ради з питань агропромислового розвитку та земельних відносин Віктору Гончаренку підготувати звернення по цьому питанню, яке буде винесено на розгляд сесії.

 


Виконавчий апарат обласної ради