Лікарі-хірурги зі США планують співпрацювати із медзакладами Черкащини

15 серпня 2022, 15:49

Лікарі місії GSMSG (Global Surgical and Medacal Support Group) зі США планують допомагати та консультувати медиків Черкащини.

Американські медики вже з березня співпрацюють з українськими медзакладами та підрозділам ЗСУ і хочуть надалі долучатися до підтримки постраждалих від війни українців в нашій області також.

Сьогодні Голова обласної ради Анатолій Підгорний зустрівся із керівником лікарської місії GSMSG в Україні, ветераном армії США, парамедиком Крістофером ван Бренком. Сторони домовили про взаємну співпрацю на Черкащині.

До місії GSMSG залучені медики-ветерани, які пройшли чимало гарячих точок і працювали безпосередньо в зоні бойових дій. Вони допомагають Україні з початку березня і проводять тренування для лікарів та військових. На сьогодні планують співпрацювати і з медзакладами нашої області на постійній основі.

- Справжня дружня підтримка проявляється саме тоді, коли важко і боляче. Тому я щиро дякую місії GSMSG та координатору Крістоферу ван Бренку за те, що ви сьогодні робите для підтримки українців. Зі свого боку ми сприятимемо в організаційних моментах, аби працювати на результат. Сподіваюся, що наша спільна робота стане хорошим підґрунтям для співпраці вже у мирний час, - зауважив очільник ради Анатолій Підгорний.

Крістофер ван Бренк додав, що місія у Черкасах дає унікальну можливість як американським, так і українським лікарям.

- Війна - це трагічна подія для країни і її народу, однак вона може дати можливість інтеграції та зростання. Приміром, ця місія в Черкасах дає талановитим хірургам можливість покращити навички лікування пацієнтів, демонструючи непохитну підтримку українського народу та його боротьби з російською агресією в регіоні. Мене щодня надихає сила та рішучість українців, і я з нетерпінням чекаю можливості поділитися ідеями, щоб рятувати більше українських життів, - прокоментував Крістофер ван Бренк.


Виконавчий апарат обласної ради