Ліплявська об’єднана територіальна громада Канівського району створена наприкінці жовтня 2017 року шляхом об’єднання Ліплявської, Озерищанської та Келебердянської сільських рад.
Чисельність громади за статистичними даними складає 2 744 осіб. Фактичні надходження до загального фонду бюджету Ліплявської ОТГ за 2018 рік склали 28 469,0 тис грн, з них власних надходжень – 16 723,9 тис грн, трансфертів з державного бюджету – 11 745,1 тис грн.
З поміж 248 громад України з населенням до 5 тис населення Ліплявська ОТГ зайняла 45 місце за результатами аналізу показників фінансової діяльності за 2018 рік, який проведений експертами Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні. За рейтингом фінансової успішності по 26 ОТГ Черкаської області за 2018 рік, який зроблений на підставі даних фінансового моніторингу Черкаським Центром розвитку місцевого самоврядування, Ліплявська ОТГ зайняла 6 місце. Аналізуючи показник приросту власних доходів за 2018 рік до минулого року, можна побачити, що Ліплявська ОТГ зайняла перше місце серед 26 ОТГ Черкащини з приростом до минулого року на 78,6 %, на другому місці Шполянська ОТГ – 69,9 %, на третьому місці Єрківська ОТГ – 35,3 %, зазначають експерти Черкаського ЦРМС.
Основним ресурсом Ліплявської ОТГ є землі сільськогосподарського призначення, які знаходяться в оренді або обробляються вихідцями. Загальна площа території становить 2 1945,5 га. Серед усіх категорій земель громади найважливіше економічне значення мають землі сільськогосподарського призначення, вони займають 34% від загальної площі земель. 41% –займають ліси та лісовкриті площі, 21% – водний фонд.
Економічна база Ліплявської ОТГ формується за рахунок підприємств і установ, що представляють різні види економічної діяльності, та основним являється сільське господарство. На сьогодні одним з найбільших є підприємство сільськогосподарського виробництва ТОВ НВФ «Урожай». Основний напрямок їх спеціалізації – вирощування зернових культур та соняшнику. На території громади функціонує ПрАТ «Миронівська птахофабрика», ПрАТ Миронівський хлібопродукт, ФГ «Блуббері Фарм», ФГ «Едельвейс», 12 підприємств торгівлі, громадського харчування, побуту.
У порівнянні з періодом до об’єднання в одну територіальну громаду, податкові надходження до бюджету ОТГ збільшилися майже в 2 рази за рахунок прибуткового податку з громадян й податку з доходів фізичних осіб. Також відбулося значне збільшення надходжень від плати за землю.
– Секрет такого росту власних доходів дуже простий, – відзазначає голова Ліплявської ОТГ Сергій Геращенко. – Найбільше надходжень для місцевого бюджету дає ПДФО (за 2018 рік надійшло 11 443,6 тис грн, що становить 68,4% від власних надходжень), тому ми тісно працюємо зі своїми платниками податків. Протягом звітного року проводилось корегування дохідної частини сільського бюджету, а саме – збільшення планових показників на суму 5 450,3 тис грн. На 31.12.2018 року доходна частина бюджету сільської ради виконана на 108,6 %. Це не лише збільшений відсоток податків, а й перереєстрація більшості підприємців, які провадять свою діяльність на території громади. Тому, керуємося головним принципом тісної співпраці бізнесу з громадою, що дає свої позитивні результати. Крім того, для прогнозованого розвитку територіальної громади з урахування різних факторів сформована Стратегія розвитку громади.
Крім того, повністю проведена інвентаризація земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності та проведена передача їх у комунальну власність загальною площею 1 058,2404 га. Прийнято рішення Ліплявської сільської ради щодо встановлення орендної плата для земель сільськогосподарського призначення у розмірі 8%. Це надало змогу збільшити надходження до бюджету громади.
Також була розроблена та затверджена нормативна грошова оцінка земель населених пунктів, що є передумовою для укладання нових договорів оренди на земельні ділянки, що, у свою чергу, дасть змогу поповнювати бюджет громади від надходження орендної плати за землю, сплати земельного податку.
Ліплявською ОТГ було розроблено та сформовано Перелік земельних ділянок, право оренди яких пропонується для продажу на земельних торгах у формі аукціону в кількості 8 земельних ділянок, підготовлено та надано дозвіл на розробку детальних планів двох земельних ділянок для розміщення об’єктів з виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання.