На “бюджетній” комісії депутати погодили низку розпоряджень облдержадміністрації

16 березня 2021, 09:49

Члени постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів під час засідання погодили низку розпоряджень обласної державної адміністрації, також у порядку контролю заслухали інформацію про виконання трьох обласних програм, термін дії яких завершився.

Засідання відбулося під головуванням Ігоря Віштака, також брав участь очільник ОДА Олександр Скічко, заступники голови обласної ради й облдержадміністрації  та очільники  структурних підрозділів ОДА.

 

Відповідно до розпоряджень збільшено доходи спецфонду обласного бюджету  за рахунок субвенцій з місцевих бюджетів на співфінансування інвестиційних проєктів на загальну суму понад 18 млн грн. Кошти спрямовуються головному розпоряднику та відповідальному виконавцю бюджетних програм - Департаменту будівництва ОДА.

 

З них близько 400 тисяч гривень субвенції передбачається на виконання інвестиційних проєктів у межах реалізації заходів спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, а саме - будівництво амбулаторій у селах: Пугачівка, Соколівка, Кочержинці, Розсішки та капітальний ремонт амбулаторії в селі Телепине.

А понад 17 млн грн субвенції місцевих бюджетів передбачається на співфінансування інвестиційних проєктів, що реалізуються за кошти ДФРР у 2021 році.

Зокрема, 1,5 млн спрямують  на реконструкцію стадіону “Шахтар” у Ватутіному, 2 млн грн - на реконструкцію незавершеного будівництва критого басейну в гімназії ім. С. Д. Скляренка в Золотоноші, 3,2 млн грн - на реконструкцію будинку культури в Умані, 2,3 млн грн - на будівництво стадіону в смт Стеблів, 1,6 млн грн - на будівництво стадіону у Тальнівському НВК, 2,3 млн грн - на будівництво ІІ пускового комплексу школи в смт Драбів, 1,4 млн грн - на капітальний ремонт з утепленням фасаду Маньківського ЗСО, 1 млн грн - на капітальний ремонт Білозірського ліцею, 1,3 млн грн - на капітальний ремонт спортмайданчиків та легкоатлетичних доріжок стадіону “Колос” у Городищі, 859 тис. грн - на капітальний ремонт закладу дошкільної освіти №3 “Зірочка” у Шполі.

Також здійснюється перерозподіл видатків обласного бюджету в межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених головному розпоряднику Департаменту будівництва ОДА  на загальну суму 12,8 млн грн, шляхом збільшення видатків  на співфінансування інвестиційних проєктів, що реалізовуються коштом ДФРР.

Зокрема, 2,2 млн спрямують на реконструкцію приймального відділення другого корпусу обласного кардіоцентру, 9,5 млн - на капітальний ремонт фасадів обласної лікарні.

Загалом видатки на співфінансування інвестиційних проєктів, що реалізуються коштом Державного фонду регіонального розвитку збільшено на понад 30 мільйонів гривень.

 

Обговорення цих розпоряджень викликало жваву дискусію в членів комісії. Депутати запропонували обласній державній адміністрації збільшити чисельність конкурсної комісії, яка здійснює відбір проєктів, що реалізуватимуться за рахунок ДФРР аби більше представників депутатського корпусу могли брати участь у засіданні та представляти інтереси виборців.

 

З-поміж іншого комісія погодила два розпорядження, що стосувалися перерозподілу видатків обласного бюджету для облаштування місця географічного центру України. Саме тут  планується підняти найбільший державний стяг в області до відзначення Дня державного прапора.

Відповідно до постанови Кабміну, області збільшено розмір субвенції із державного бюджету на суму 4,1 млн грн на здійснення підтримки окремих закладів і заходів у сфері охорони здоров'я. Розпорядженням ОДА кошти спрямують на першочергові видатки обласних закладів охорони здоров'я.

Також через реорганізацію КНП “Черкаський обласний центр громадського здоров’я”, що відбувається згідно з постановою Кабміну, зменшено видатки передбачені для цього підприємства та перерозподілено вивільнені кошти на медико-соціальний захист для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

 

Заслухавши інформацію про виконання обласних програм: «Село Черкащини – 2020», регіональної програми розвитку малої гідроенергетики в Черкаській області на 2011-2020 роки, а також програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Черкаській області на 2016-2020 роки, депутати погодили зняття їх із контролю у зв'язку із завершенням терміну дії.  

Також комісія прийняла рішення рекомендувати ОДА розробити нову програму зі стерилізації безпритульних тварин гуманними методами у Черкаській області та винести її на розгляд обласної ради.

 


Виконавчий апарат обласної ради