Нова аграрна політика України має бути актуалізована до сучасних потреб аграріїв, - Анатолій Підгорний

10 серпня 2022, 17:29

Очільник обласної ради Анатолій Підгорний зустрівся з депутатами-аграріями, щоб обговорити актуальні проблемні питання в агросекторі.

За результатами зустрічі будуть напрацьовані пропозиції для звернень до керівництва держави.

Зауважимо, сьогодні Уряд розробляє нову аграрну політику в межах Плану відновлення нашої держави. І дуже важливо, щоб вона враховувала актуальні потреби аграріїв.

- Я беру участь у робочій групі зі створення Проєкту цієї нової агрополітики. Тому такі точкові зустрічі з фахівцями своєї справи допоможуть виокремити проблемні питання та донести їх до керівництва держави. Адже від нашої злагодженості дій та вчасної реакції фактично залежить продовольча безпека і не лише Черкащини, - додав голова обласної ради Анатолій Підгорний.

На Черкащині аграрна галузь дуже потужно розвинена і це заслуга місцевих сільгоспвиробників, які щодня вкладають у свою справу максимум зусиль.

Однак зараз є низка проблем, які до кінця не врегульовані на державному рівні. Це, зокрема, стосується логістики, пошуку нових ринків збуту, шаленого зростання цін на перевезення зерна, створення резервів газу для агросектору, блокування податкових накладних, незручний механізм бронювання працівників тощо. Ці та інші проблеми блокують стабільну роботу галузі.

- Наприклад, що стосується перевезень. Подекуди вартість таких послуг сягає 30-50 відсотків вартості зерна. Такими темпами, скоро не буде вигідно не те, що шукати нові ринки збуту, а й вивозити зерно з поля. З іншого боку необхідно формувати запаси газу для підприємців, адже сільгосп виробники вже прогнозують, що пізні культури, такі як кукурудза, не встигнуть дозріти на полі.Таких нюансів чимало, тому сьогодні з колегами обмінялися думками і готуємо конкретні пропозиції для звернень до керівництва держави на найближчій сесії обласної ради, - зауважив Анатолій Підгорний.

Довідково: у квітні Президент створив Національну раду з відновлення України від наслідків війни. Вона є консультативно-дорадчим органом при Президентові України. Одне з основних завдань цього органу – розробка плану заходів з післявоєнного відновлення та розвитку нашої держави.  Підготовлені та узгоджені пропозиції згодом Рада вносить Президентові України. Над розробкою цього плану працюють 24 групи, які входять до складу Ради. На сьогодні кожна з цих 24 груп розробила свій План заходів щодо відновлення України.


Виконавчий апарат обласної ради