Обласна рада затвердила бюджет на 2023 рік

16 грудня 2022, 20:06

Головний кошторис області на наступний рік затверджено. Він збалансований між доходами й видатками і становить понад 2,5 мільярди гривень. Таке рішення ухвалили депутати під час позачергового засідання сесії 16 грудня. Попередньо це та інші питання обговорили в профільних постійних комісіях та спільному засіданні.

 

Так, захищені видатки загального фонду бюджету становлять 87 відсотків. Першочергово забезпечується виплата заробітної плати, розрахунки за комунальні послуги та енергоносії, придбання медикаментів та продуктів харчування, виплату стипендій, здійснення поточних видатків для стабільного функціонування установ, закладів та комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я.

 

- Особливу увагу звернули на забезпечення цивільного захисту населення, територіальної оборони та наших захисників. Для цих потреб сформований резервний фонд. Створений також регіональний матеріально-технічний резерв для оперативного реагування на надзвичайні ситуації, які можуть виникнути, - прокоментував Анатолій Підгорний.

У розвитковій складовій бюджету передбачаються кошти на ремонт та утримання доріг, фінансування природоохоронних проектів та заходів, співфінансування проектів державного фонду регіонального розвитку тощо.

Також закладаються кошти на фінансування важливих інфраструктурних проектів. Зокрема, на реконструкцію радіологічного корпусу онкодиспансеру під лінійний прискорювач, будівництво диспетчерської в обласному центрі Екстренки, реконструкцію приміщення госпіталю.

Окрім бюджету на сесії ухвалено зміни до чинного кошторису області. Зокрема, передбачається субвенція для бюджету Херсонщини на відновлення пошкодженої інфраструктури.

Також депутати ухвалили й Програму економічного та соціального розвитку Черкаської області на 2023 рік.


Виконавчий апарат обласної ради