Оголошення про формування списку присяжних для Чигиринського районного суду Черкаської області

Враховуючи подання Територіального управління Державної судової адміністрації України у Черкаській області від 05.01.2023 № 03-21/23 щодо затвердження списку присяжних для Чигиринського районного суду Черкаської області у кількості 20 осіб, Черкаська обласна рада пропонує особам з числа громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція Чигиринського районного суду Черкаської області, та відповідають вимогам ст. 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», подавати Черкаській обласній раді заяви про згоду бути присяжними.

Інформуємо, що відповідно до ст. 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, якщо інше не визначено законом.

Не включаються до списків присяжних громадяни:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

3) які мають незняту чи непогашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

7) особи, які не володіють державною мовою.

Заяви подаються до Черкаської обласної ради з 25 січня 2023 року до 25 лютого 2023 року включно.

За додатковою інформацією звертатись в управління юридичного забезпечення та роботи з персоналом виконавчого апарату Черкаської обласної ради за адресою: 18000, м. Черкаси, бульвар Т.Г. Шевченка, 185, кабінет 431, контактний телефон: (0472) 54-27-28.