Педагоги-позашкільники Черкащини поділились сучасними інноваціями в освітньому процесі

22 квітня 2021, 10:09

За повідомленням комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» (директор Людмила Давиденко) на його базі у режимі відеоконференції (GoogleMeet) проведено онлайн-семінар за темою «Сучасні інновації в роботі закладів позашкільної освіти».

У роботі онлайн-семінару взяли участь 60 педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти області: методисти, вчителі, керівники гуртків.

Про інновації в основі організації позашкільної роботи  біологічного напряму розповіла Оксана Осадча, вчитель біології Драбівського навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. С. В. Васильченка - гімназія», керівник гуртка «Юний фенолог» Центру роботи з обдарованими дітьми. Вона зазначила, що розроблення науково-методичних та творчих навчальних проєктів забезпечують підвищення креативної спрямованості позашкільного навчально-виховного середовища. Наразі в процесі позакласної роботи з учнями розроблено творчий навчальний проєкт «Сад пахощів», який передбачає створення в школі рослинного комплексу з величезною видовою біорізноманітністю.

Потім керівник гуртка «Юний еколог» Центру роботи з обдарованими дітьми Лариса Канюка повідала про аспекти організації екологічної позашкільної роботи з учнями і розказала присутнім про методику монтажу та створення відеопрезентацій, зокрема про роботу в програмі Movavi Video.

Заступник директора комунального закладу «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді» Світлана Перемот висвітлила роботу в нових учнівських творчих об’єднаннях художньо-естетичного та еколого-натуралістичного спрямування, що працюють з авторськими програмами: народознавчій студії  «Спадок», гуртках «Художня кераміка», «Гільйошування», «Полімерна глина», «Юні городники», «Юні фотонатуралісти».

Досвідом про особливості роботи закладу позашкільної освіти в умовах карантину, про інноваційні технології навчання і виховання поділилась Лідія Курінська, директор Уманського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

На завершення семінару працівники Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка – завідуюча відділом читальних залів Катерина Вербівська та завідуюча відділом мистецтв Марина Чеперис презентували  онлайн виставки творчих робіт митців Черкащини: художників, письменників, майстрів народної вишивки.


Виконавчий апарат обласної ради