Перспективи створення Катеринопільської ОТГ: обговорення тривають

08 липня 2019, 09:16

Після того, як Катеринопіль ініціював створення об’єднаної територіальної громади, розпочались громадські обговорення у селах району. Рішення катеринопільчан наразі підтримали села Вербовець, Кайтанівка, Гуляйполе, Бродецьке, Ямпіль. Проти об’єднання виступили Лисича Балка, Гончариха, Новоселиця, Киселівка. Все ж останнє слово за сільськими депутатами.

Непроста ситуація у с. Пальчик.

– Мешканці Пальчика більшістю голосів висловились «проти» приєднання до Катеринопільської громади, а мешканці Луківки, яка теж належить до нашої сільради, – «за». Остаточне рішення прийматимуть місцеві депутати. Постараємось не затягувати, – поінформував сільський голова Микола Бобров.

Ще складніша історія з Вікниним. Тут, за словами районного депутата Василя Кураша, одне село поділилось на 5 «округів». На 4 округах «за» проголусували одиниці. Тобто – немає більшості, немає рішення. І лише на сходці в центрі Вікниного з 52 осіб 38 підтримали запит на приєднання до Катеринопільської ОТГ. Очікують на рішення сесії.

У Петраківці й Ступичному ще не було слухань. Потоки чекають. У Розсухуватці ще теж не було обговорень. Але якщо Новоселиця проти, то Розсохуватка не зможе приєднатись, бо в неї нема спільних меж з Катеринополем. Стійкове може вирішити свою долю лише після Петраківки. У Шостаковому слухання призначили на 2 липня. Ямпіль проголосував за приєднання, але його рішення залежить від позиції сіл, що розміщені між ним та райцентром.

Киселівський сільський голова повідомив наступне:

– У нас село проти об’єднання з Катеринополем. Вирішили так: залишитись поки самостійними і рухатись до Шполи.

У Катеринополі чекають усіх рішень до 10 липня. Скільки сіл вдасться об’єднати, скільки й об’єднуватимуть. Решту не чекатимуть.

– Значною мірою усі ці голосування залежать від позиції сільських голів, як вони пояснюють громаді процес об’єднання. В одному із сіл, скажімо, переконували, що за всіма довідками доведеться тепер їздити до Катеринополя. Це не так. У селі буде адміністратор, який опікуватиметься такими питаннями. Голови сільрад не розуміють, що коли будуть вибори до місцевих рад, то люди їх запитають, чому вони не посприяли тому, щоб їхнє село при об’єднанні отримувало інфраструктурну субвенцію протягом 5 років. А це щороку (за попередніми підрахунками) близько 400 тисяч. Коли здійснюватимуть об’єднання за планом, а не добровільно, цієї субвенції вже не буде, – коментують у Катеринопільській селищній раді.

– Шкода, що така мала поінформованість людей про те, що відбувається в державі, в районі, в навколишніх селах, ми живемо поруч, але чомусь жоден із сільських голів, які не в ОТГ, ніколи не приїхали зі своїми депутатами та не побачили зміни, чомусь із Київської області, з усієї Черкаської області люди, голови з активом сіл їхали до нас обмінятися досвідом, поцікавитися, як живеться в громаді, але це, на жаль, не про наших голів району. Децентралізація – реформа незворотна, й тому треба все одно думати щодо об'єднання в громаду, поки ще люди можуть вибрати самі, з ким їм об'єднатися! – ділиться роздумами голова Мокрокалигірської ОТГ Вікторія Пипа.


Виконавчий апарат обласної ради