Питання діяльності закладів охорони здоров’я буде внесено до порядку денного сесії. Серед них – нові обласні програми

20 квітня 2021, 15:52

Світлана Журба як голова  постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення провела її засідання, на якому розглянуто питання, подані на сесію обласної ради.

На початку члени комісії погодили надання дозволу ТОВ «Чорнобаївська центральна районна аптека № 35» і ТОВ «Канівська центральна районна аптека № 91» на передачу майна в суборенду.

Не викликало заперечень внесення змін у додаток до обласної комплексної програми «Турбота» на 2021-2027 роки  щодо надання послуг зі стоматології пільговим категоріям громадян.

Далі розглянули і підтримали проєкти рішень щодо ухвалення низки нових обласних програм. А саме: «Підтримка системи медичної статистики Черкаської області» на 2021-2022 роки;  «Окремі заходи у сфері охорони здоров’я Черкаської області» на 2021-2023 роки та програму «Розвиток медичної допомоги методом трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів в Черкаській області» на 2021-2022 роки, з яких інформувала присутніх в.о. начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяна Бондар.

Погодили члени комісії затвердження звіту за 2020 рік із проведення моніторингу виконання Плану реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на період 2018-2020 роки та звіту з оцінки результативності виконання Плану реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на період 2018-2020 роки.

Далі розглянули фінансовий документ області і погодили внесення змін до рішення обласної ради від 24.12.2020 № 4-8/VIII «Про обласний бюджет Черкаської області на 2021 рік».

З ними присутніх ознайомила директорка Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталя Кравченко.

Щодо закладів охорони здоров’я, то вони стосуються перерозподілу коштів для забезпечення оплати комунальних послуг та енергоносіїв; забезпечення виплати заробітної плати працівникам Черкаської медичної академії; придбання обладнання для оснащення приймального відділення КНП "Черкаська обласна лікарня" та забезпечення розвитку телемедицини на її базі; придбання медичного обладнання для КНП «Черкаська обласна дитяча лікарня»; придбання обладнання для продовження роботи з трансплантації органів та клітин, апарату для анестезії, дизельного електрогенератора проведення ремонту покрівлі патологоанатомічного відділення з лабораторією імуногістохімічних досліджень Центру спеціальних лабораторних досліджень КНП «Черкаський обласний онкологічний диспансер»; придбання комплекту для транскатетерної трансплантації балон-розширювального серцевого клапану та системи електрофізіологічних досліджень серця забляційним генератором для КНП «Черкаський обласний кардіологічний центр».

Окрім того, виділяються кошти Черкаському обласному спеціалізованому Будинку дитини – для виплати заробітної плати працівникам; на придбання обладнання, медичних меблів та фельдшерських укладок для Уманської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги та інше.

Перерозподіляються кошти на капітальний ремонт семиповерхового і триповерхового корпусів та переходу між ними (І і ІІ черги) КНП «Черкаська обласна лікарня»; а також на виготовлення проектно-кошторисної документації та отримання експертного звіту для капітального ремонту приміщень триповерхового корпусу КНП «Черкаська обласна лікарня» тощо.

Наступні питання розглянуто в порядку контролю за їх виконанням. Зокрема, інформації про обласну комплексну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, родин Героїв Небесної Сотні, постраждалих під час Революції Гідності та бійців-добровольців на 2018-2022 роки» та про обласну Програму «Безбар'єрна Черкащина» взято до відома і продовжено контроль за їх виконанням. Програму щодо регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Черкаській області на 2016-2020 роки знято з контролю у зв’язку із закінченням терміну дії.

З таким же формулюванням знято з контролю і низку інших програм,  головним виконавцем яких було визначено Управління з питань охорони здоров’я облдержадміністрації.


Виконавчий апарат обласної ради