Питання передачі закладів освіти та культури на контролі Черкаської районної влади і голів ОТГ

04 квітня 2019, 11:30

Як повідомляють у Черкаській районній раді, днями голова ради Олексій Собко спільно з головою райдержадміністрації, депутатом обласної ради Анатолієм Ярішем провели нараду, за участю заступника голови районної ради Сергія Степанюка, заступника голови райдержадміністрації Петра Коренюка, начальників управління і відділів райдержадміністрації та голів Руськополянської, Леськівської, Червонослобідської об’єднаних територіальних громад.

До комунальної власності об’єднаних територіальних громад, відповідно до рішення районної ради, переходить 12 закладів загальної середньої освіти.

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Людмила Григорчук звернула увагу, що до 10 травня цього року необхідно перейменувати заклади освіти, затвердити Статути, зареєструвати все належним чином та отримати печатки. Це головна умова для того, щоб учні не мали проблем з отриманням запрошень та участі у ЗНО. З цією метою сільські ради найближчим часом мають провести сесійні засідання. На сьогодні ще відсутні рішення Сагунівської та Червонослобідської сільських рад ОТГ про прийняття закладів освіти у комунальну власність.

Щодо передачі комунального закладу «Червонослобідська дитяча музична школа» Черкаської районної ради, голова райдержадміністрації Анатолій Яріш запропонував здійснити передачу після завершення навчального року (після 1 червня 2019 року), щоб випускники школи отримали відповідні атестати про закінчення повного курсу навчання.

Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олена Бардінова висловила сподівання на розуміння та співпрацю з представниками сільської ради Червонослобідської ОТГ щодо прийняття комунального закладу «Черкаський районний інформаційно-бібліотечний центр» Черкаської районної ради до 15 квітня цього року. Це зумовлено, в першу чергу, квартальними звітами та підготовкою зведеного акту приймання-передачі основних засобів.

Підсумовуючи слід відмітити, що саме така співпраця та спільна координація проектів управлінських рішень є прикладом багаторівневого управління між райдержадміністрацією, районною радою та об’єднаними територіальними громадами, яке вкрай необхідне в цей непростий перехідний період. Адже головне, щоб скоординовані рішення надали результат безпосередньо жителям району.

 


Виконавчий апарат обласної ради