Проведено виїзну нараду-семінар з очільниками територіальних громад Уманщини

09 серпня 2019, 09:39

За ініціативи голови районної ради Оксани Супрунець днями відбулась виїзна нарада-семінар з очільниками територіальних громад Уманщини.

Розпочалась нарада-семінар із практичної частини. Аби побачити, які досягнення й проблеми мають сільські громади, голова районної ради Оксана Супрунець, керівники відповідних структурних підрозділів РДА та районної ради спільно з сільськими й селищним головами району відвідали села Піківець, Гереженівка, Собківка й Полянецьке, де ознайомились зі станом забезпечення життєдіяльності закладів соціальної сфери, благоустрою сільських територій, об’єктами зеленого туризму тощо.

Першим пунктом відвідування стало село Піківець, а конкретніше – ресторанно-готельний комплекс «Шервуд», що знаходиться в адміністративних межах сільської ради. Цей об’єкт вносить відчутну допомогу в соціально-економічний розвиток села. За його фінансової підтримки проведено ремонт автомобільної дороги по вул.Польова, довжиною 495 метрів. Вартість ремонту становить 487 тис.740 грн. Також прокладено водогін вулицею Польова протяжністю 2,250 км, на що витрачено 591 тис.557 грн.

Приємно вражені побаченим, делегація спільно із Піківецьким сільським головою Василем Тарасенком, який є одним із найдосвідченіших очільників громад Уманщини, відвідала місцевий дошкільний заклад «Квіточка», сільський клуб, бібліотеку, фельдшерський пункт, сільську раду. Усі на власні очі переконалися, що тут відчутні позитивні зміни у розвитку соціальної сфери, інфраструктури села, облаштування території.

За словами очільника цієї громади, уже цього року за кошти сільського бюджету відремонтовано дороги комунальної власності, виконано ремонт у фельдшерському пункті, планується завершити поточний ремонт клубу, на що передбачено в сільському бюджеті 100 тис. грн. Загалом, за 6 місяців 2019 року сільський бюджет по загальному фонду виконано на 362,42 відсотки, одержано доходів в сумі 782 тис.109 грн.; по спеціальному фонду – на 93,16 відсотки, одержано доходів на суму 20 тис. 29 грн.

Другий пункт відвідування - село Гереженівка, що входить до складу Дмитрушківської ОТГ. Тут проживає понад 750 мешканців. Голова районної ради Оксана Супрунець, секретар Дмитрушківської сільської ради Людмила Бень та староста села Гереженівка Тетяна Богачук разом з усіма учасниками наради-семінару відвідали місцеву пекарню, НВК І-ІІ ступенів, бібліотеку, адміністративне приміщення старостату, вклонилися пам’яті полеглих земляків у роки Другої світової війни, чиї прізвища викарбувані на обеліску Слави.

Очільник села Тетяна Богачук відзначила, що вже в цьому році відремонтовано водогін і встановлено нові люки селом, придбано новий насос, виконано роботи з облаштування території в центрі села тощо.

У Собківці, де проживає понад 870 жителів, делегація відвідала Собківський НВК І-ІІІ ступенів, фельдшерсько-акушерський пункт, Будинок культури, бібліотеку,  ознайомилась із станом будівництва малого групового будинку для дітей-сиріт, а також всі разом сфотографувалися біля старовинної дерев’яної церкви Святої Параскеви, де зараз тривають ремонтні роботи.

Учасників наради-семінару гостинно зустріла й супроводжувала староста села Зінаїда Абраменко.  Зінаїда Василівна розповіла, що цьогоріч відремонтовано фасад Будинку культури та виконано роботи з благоустрою центральної частини села.

Завершальним пунктом відвідування стало село Полянецьке, де проживає понад 1370 осіб. Із 2002 року очолює громаду Володимир Коритник. Тут ремонтуються дороги, облаштовуються сільські території, повністю відновлено вуличне освітлення, виконано ремонти в усіх закладах соціальної сфери та в адмінбудинку сільської ради. У планах - виготовлення генерального плану населеного пункту. Також у селі за роки незалежності України збудовано церкву.

Усі присутні на власні очі переконалися, що гарні умови створено для навчання учнів у місцевій школі та для виховання дітей у дитячій дошкільній установі «Сонечко».

Добра слава йде про полянецьку майстриню Ірину Утяніну, яка виготовляє ляльки-мотанки. Делегація із задоволенням відвідала об’єкт зеленого туризму «Лялькова хата», де всі охочі долучилися до майстер-класу з виготовлення ляльки-мотанки.

Далі  в  Полянецькій бібліотеці відбулося обговорення запланованих питань. Під час теоретичної частини наради-семінару обговорено питання про стан соціально-економічного розвитку населених пунктів Уманського району та виконання місцевих бюджетів за 7 місяців 2019 року; фінансове забезпечення та підготовку лікувальних закладів району до осінньо-зимового періоду; про районні довгострокові програми.

Підбиваючи підсумки наради, голова районної ради Оксана Супрунець серед головних завдань сьогодення для кожного  очільника громади означила такі: щоденна системна робота з платниками податків щодо наповнення сільських і селищного бюджетів; ремонт доріг; підтримка в належному санітарному стані сільських територій; допомога закладам освіти та медицини в підготовці до осінньо-зимового періоду; забезпечення кожного села швидкісним Інтернетом; розвиток об’єктів зеленого туризму на території району тощо.

Оксана Анатоліївна наголосила, що такі наради-семінари корисні тим, що дають можливість сформувати загальну картину життєдіяльності кожної територіальної громади та дозволяють їх очільникам обмінюватися досвідом і запозичувати для своїх громад.


Виконавчий апарат обласної ради