Днями в Черкаському національному університеті м. Б. Хмельницького відбулися "Дванадцяті Богданівські читання". Захід відбувся з нагоди 375-річчя від початку Козацької революції під проводом Богдана Хмельницького та 150-річчя від дня народження гетьмана Павла Скоропадського. Участь у засіданні взяв також перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко.
Читання відбулося у форматі пленарного засідання та широких обговорень, і продовжилися у шести секціях наживо та у режимі реального часу дистанційно.
- Українська козацька національна революція насправді була складним політичним процесом, що проходив під гаслами захисту віри, прав і свобод Війська Запорозького та українського народу. Він поєднав у собі боротьбу за національне визволення, масштабний масовий соціальний протест, з одного боку, а з іншого, добре організовані збройні форми громадянського протистояння. Революція супроводжувалася серйозними змінами всіх сфер і рівнів життєдіяльності українського суспільства. Її наслідки та уроки є актуальними і сьогодні. З цим погодилися усі учасники конференції, - резюмував Роман Сущенко.
Дискусія відбулася за участю академічних наукових кіл кількох українських вишів, представників Міністерство освіти і науки України, Українського козацтва, релігійних громад області, студентства, місцевих органів самоврядування, викладачів, істориків-науковців, освітян, журналістів та учнівської молоді.
За лаштунками конференції вдалося поспілкуватися з очільниками обласних осередків Українського козацтва, які організовано прибули на Черкащину. Отамани поділилися досвідом волонтерства та активної допомоги силам оборони у тилу, на фронті та на окупованих територіях.