У Черкасах відбулося регіональне засідання членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

06 лютого 2024, 12:41

Захід був присвячений питанням економічного розвитку Черкаської області: розвитку та підтримці аграрного сектору, його доступу до зовнішніх ринків. Учасники також розглянули питання підготовки фахівців робітничих професій і забезпечення підприємств в умовах війни.

До роботи Конгресу долучився голова обласної ради Анатолій Підгорний та депутати: Анатолій Яріш, Наталія Кравцова, Ігор Новицький.

- Такий відкритий діалог - цінний для нашої подальшої роботи та координації зусиль усіх сфер, - зауважив Анатолій Підгорний.

У межах засідання Президент поспілкувався з представниками бізнесу та відповів на їхні запитання. Також акцентував, що з метою координації зусиль між бізнесом і державою започатковано Всеукраїнську економічну платформу «Зроблено в Україні» та створено Раду з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану.

Крім того, як заявив Президент, в умовах війни необхідно максимально убезпечити роботу бізнесу в Україні загалом і на Черкащині зокрема.

- Питання номер один – протиповітряна оборона. Ми будемо її нарощувати вітчизняними системами, передусім засобами радіоелектронної боротьби, і потужними системами західного зразка, – зазначив Володимир Зеленський.

За його словами, Україна збільшує потужності експортного коридору в Чорному морі та працює над створенням нового залізничного коридору територією Молдови та Румунії. Окрім цього, незабаром планують розробити новий справедливий механізм бронювання працівників підприємств, які підлягають військовому призову. Також, за його словами, важливо знайти формат підтримки бізнесу, який працює відкрито та сплачує податки.

Зі свого боку підприємці-аграрії подякували Президенту та всій його команді за відновлення судноплавства Чорним морем, забезпечення роботи «зернового коридору», а також державну програму «Доступні кредити 5-7-9».

Принагідно аграрії звернулися з проханням збільшити ліміти щодо оборотних коштів для сільського господарства включно з тваринництвом.

Наприкінці розмови Президент подякував представникам бізнесу, які навіть в умовах воєнного стану підтримують економіку, сплачують податки і наповнюють бюджет України.

За інформацією Офісу Президента України.


Виконавчий апарат обласної ради