У Мінрегіоні обговорили пропозиції щодо змін критеріїв спроможності ОТГ

31 жовтня 2019, 10:17

Маємо налагодити ефективний діалог між громадами і облдержадміністарціями щодо уточнення перспективних планів формування територій областей, щоб у планах відображалось як бачення громад стосовно об’єднання, так і обов’язково враховувались критерії положення Методики формування території громад та ресурсної спроможності об’єднаних територіальних громад.

На цьому наголосила Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час обговорення з народними депутатами проблемних питань та визначення шляхів спільної роботи у напрямку децентралізації.

За її словами, питання створення додаткових методичних рекомендацій стосовно критеріїв визначення спроможності громад виникло під час моделювання оптимальної мережі надання сервісів та інших послуг. Фахівці, виходячи з затвердженої Урядом Методики формування спроможних територіальних громад, відчули брак критеріїв, завдяки яким можна було приймати те чи інше рішення.

Під час обговорення, були представлені рекомендації щодо оцінки рівня спроможності тергромад, зокрема: чисельність населення, індекс податкоспроможності, частка місцевих податків і зборів у доходах загального фонду бюджету територіальних громад.

«Ми пропонуємо народним депутатам інструмент для ведення діалогу з громадою в своїх округах. Для того, щоб надалі, коли наші фахівці поїдуть в області працювати з громадами і ОДА, було розуміння, які ще критерії нам треба взяти до уваги, щоб людям було зрозуміліше для чого їм потрібно об’єднуватись», — зазначила Альона Бабак.

Присутні на зустрічі народні депутати загалом підтримали необхідність визначення чітких критеріїв спроможності громад.

 

За інформацією Мінрегіону


Виконавчий апарат обласної ради