У сучасних умовах неприпустимо, коли госпіталь не має достатніх засобів для функціонування, - Анатолій Підгорний

18 січня 2022, 17:26

Голова обласної ради Анатолій Підгорний разом із заступницею голови ОДА Ларисою Кошовою, фахівцями облдержадміністрації та очільниками комунальних підприємств провели спільну нараду стосовно проблемних питань діяльності обласного госпіталю для інвалідів війни та центру громадського здоров’я.

- Їхні керівники звернулися до мене з проханням допомогти, адже заклади не можуть нормально виконувати свої функції через брак фінансування. Під час наради разом із фахівцями облдержадміністрації напрацювали план дій, щоб не допустити критичної ситуації, - зауважив очільник ради.

Керівник госпіталю Віктор Задорожний розповів, що наразі вони досі чекають на підписання договору з НСЗУ за п’ятьма пакетами: медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах, езофагогастродуоденоскопія, стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій, медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи, стоматологічна допомога дорослим та дітям. Відповідно точну суму, яку можуть отримати поки назвати важко. Однак, за попередніми розрахунками, коштів все одно не вистачить для повноцінної роботи госпіталю, тож потрібно знайти альтернативні шляхи фінансування.

- Пропонуватиму депутатам звернутися до ВР та Кабміну, з проханням виділили закладу окрему субвенцію з держбюджету шляхом внесення змін у постанову КМУ №47. Окрім того, під час наради прозвучала пропозиція пришвидшити запровадження платних послуг у госпіталі для некатегорійних верств населення. Робота над розробкою документації вже триває. Так, це не дасть відразу хороші надходження, однак допоможе закладу "триматися на плаву". За результатами зустрічі дав ряд доручень, у п'ятницю запланували наступну нараду. Сподіваємося побачити точні розрахунки за пакети послуг НСЗУ, щоб мати конкретні цифри й розуміти подальші кроки, - прокоментував Анатолій Підгорний.

Що стосується центру громадського здоров'я, то на сьогодні він виконує важливі функції щодо тестування громадян на ВІЛ-інфекцію та профілактики цього захворювання.

Заклад також чекає на підписання договорів із НСЗУ, однак ці кошти покривають лише лікування диспансерної групи, яка перебуває на обліку в закладі. Тож керівниця Ірина Білоус запевняє, що сума недофінансування може становити близько 7 млн грн.

Повністю покласти ці витрати на обласний бюджет неможливо. Біліше того, згідно з постановою КМУ №106 від 17.02.2021 такі заклади потрібно реформувати.

- Сформували робочу групу, яка працюватиме над цими питаннями, адже будь-які процеси реформування чи брак коштів не повинні позначитися на пацієнтах цих закладів, - додав голова обласної ради.


Виконавчий апарат обласної ради