В обласній раді підсумували діяльнсть КНП за минулий рік

24 січня 2023, 12:53

Голова обласної ради Анатолій Підгорний провів оперативні наради з керівниками медичних закладів за підсумками їхньої фінансово-господарської роботи за 2022 рік. Також учасники нарад обговорили плани на 2023 рік.

Медзаклади Черкащини відпрацювали цей рік в непростих умовах. Кількість пацієнтів значно зросла за рахунок ВПО, жителів інших областей та захисників. Також почали частіше звертатися до медзакладів і самі черкащани. На фахівців та підприємства збільшилося навантаження. Однак вони знаходять сили і ресурси якісно надавати послуги та розвиватися.

- Під час зустрічей ми говорили з керівниками закладів про основні показники їхньої фінансово-господарської діяльності за минулий рік, аналізували прогалини, аби не допустити старих помилок цьогоріч. Загалом галузь функціонує стабільно. Такі підприємства як кардіоцентр, онкодиспансер, обласна лікарня, дитяча лікарня, центр екстренки - розвиваються. Щороку збільшують кількість пакетів послуг з НСЗУ. Більше того, цьогоріч чимало закладів подаються на реабілітаційні пакети. Зокрема, планують надавати послуги захисникам та й узагалі розвивати цей напрямок в області, - прокоментував очільник ради.

З іншого боку є низка підприємств, які в результаті реформування галузі мають брак фінансового ресурсу. Це диспансери, стоматполіклініка, госпіталь тощо. Основна причина - жорсткі умови контрактування з НСЗУ, а через це і брак коштів. Невеликі підприємства не мають потужностей укладати достатню кількість договорів, а через це і фінансування, аби стабільно працювати.

- Для мене важливо було детально розібратися в усіх тонкощах. Хочемо підтримати наші підприємства. Тому працюємо разом на цьому фронті, аби українці мали доступ до якісних медичних послуг навіть в умовах війни, - додав Анатолій Підгорний.


Виконавчий апарат обласної ради