В області хочуть створити наглядові ради при навчальних закладах

13 червня 2022, 16:08

Депутати під час засідань "освітньої", "майнової" та "медичної" постійних комісій обласної ради підтримали проєкт рішення про створення наглядових рад закладів фахової передвищої освіти та затвердження їхніх персональних складів терміном на 5 років.

Розляд проєкту під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики та спорту

Зокрема йдеться про створення наглядових рад для КНЗ фахової передвищої освіти «Корсунь-Шевченківський педагогічний коледж ім. Т.Г. Шевченка ЧОР», КНЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г. Шевченка ЧОР», КЗ фахової передвищої освіти «Уманський медичний фаховий коледж ЧОР», КЗ фахової передвищої освіти «Черкаський музичний фаховий коледж ім. С.С. Гулака – Артемовського ЧОР», КЗ фахової передвищої освіти «Уманський обласний музичний фаховий коледж ім. П.Д. Демуцького ЧОР».

Зауважимо, що Наглядова рада сприяє:
- вирішенню перспективних завдань розвитку закладу;
- залученню фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямів розвитку і здійснення контролю за їх використанням;
- ефективній взаємодії закладу з державними органами та органами місцевого самоврядування, громадськістю, громадськими об’єднаннями та суб’єктами господарської діяльності в інтересах розвитку, підвищення якості освітньої діяльності і конкурентоспроможності закладу фахової передвищої освіти.

Крім того, відповідно до Положення про конкурсний відбір претендентів на зайняття посад керівників закладів, члени наглядової ради відслідковують проведення рейтингового голосування та підрахунку голосів. У визначених випадках наглядова рада проводить процедуру конкурсного відбору.

Загалом необхідність створення наглядових рад регламентована вимогами статті 29 Закону України «Про освіту» та статті 38 Закону України «Про фахову передвищу освіту».

Тепер цей проєкт має розглянути сесія обласної ради й ухвалити остаточне рішення.


Виконавчий апарат обласної ради