В пріоритеті зараз не "закатки", а тепловізори, - Віталій Коваль про волонтерство на Черкащині

04 серпня 2022, 12:17

Депутати обласної ради продовжують допомагати нашим захисникам та підтримувати надійний тил. 

Зокрема, обласний обранець Віталій Коваль розповів про те, як змінився волонтерський рух в області, чого зараз потребують наші захисники і як, прагнучи допомогти, не натрапити на шахраїв.

За словами Коваля, волонтерська спільнота Черкащини за ці 5 місяців кристалізувалася. Якщо на початку "всі збирали все", то сьогодні є чіткий поділ на волонтерів, які опікуються ВПО і тих, хто допомагає ЗСУ. Більше того, потреби наших захисників стали дещо іншими.

- З об'єктивних причин зараз хлопці найбільше потребують не продуктів харчування чи одягу, а високоточного обладнання: квадрокоптерів, БпЛА, планшетів для відповідних програм, дальномірів, біноклів, приладів нічного бачення, тепловізорів тощо. Ще одна незамінна річ на передовій - це пікапи. В основному вони потрібні розвідникам, артилеристам, мінометникам і так далі. Тому  наш Центр  переналаштовується на збори коштів, - розповідає депутат і додає, що не погоджується з тезою, ніби за 5 місяців війни люди стали волонтерити менше.

- Ми в Центрі допомоги армії підтримуємо хлопців на передовій із 2014 року і можу сказати що є "хвилі", коли в людей загострюється почуття небезпеки і тоді наплив тих, хто хоче допомогти, збільшується. Так, зараз, можливо, не видно що люди кожного дня несуть якісь закатки, каву, чай і теплий одяг, але при цьому вдається збирати великі суми на ті ж тепловізори чи пікапи. Тому черкащани не абстрагувалися від війни, а навпаки активно волонтерять і хлопці на передовій їм за це вдячні, - пояснює обласний обранець.

Водночас він зауважив, що на сьогодні час від часу з'являються організації, які спекулюють на бажанні українців підтримати захисників, тож влаштовують збори продукції чи коштів, а потім використовують це для власної наживи. Про такі ситуації на Черкащині вже неодноразово повідомляли правоохоронні органи. 

- Так, є багато нових організацій, які справді допомагають захисникам, однак, якщо ви вирішили приєднатися до якогось збору від організації, про яку раніше нічого не чули, то спочатку варто перевірити її "історію": подивитися звіти використання коштів, почитати відгуки, розпитати у знайомих тощо, - пояснює депутат. 

Завдяки колегам-депутатам маю більше можливостей

Віталій Коваль також додає, що йому волонтерити допомагає і депутатська діяльність. Насамперед через зв'язки з колегами в обласній та інших радах. 

- Неабияк підтримують колеги-аграрії та інші підприємці. Вони допомагають і продукцією і технікою, а коли треба, то й коштами. Через них можна залучити більше людей і більше ресурсів для вирішення якоїсь проблеми, - додає він.

За словами обласного обранця, органи місцевого самоврядування сьогодні відіграють важливу роль у підтримці тилу. Адже економічна складова діяльності регіону в умовах воєнного стану не менш важлива, ніж підтримка армії. 

- Обласна рада робить це через програми. Завдяки їм спрямовуємо кошти на медицину, освіту, підприємства критичної інфраструктури і, звісно, підтримку територіальної оборони краю та ЗСУ. Що стосується місцевих рад, то на носі опалювальний сезон і вони мають зробити все можливе, аби інфраструктура населених пунктів була до нього готова. Йдеться про підготовку альтернативних видів палива, ремонт котелень та приміщень, підготовка тепломережі тощо. Тож на органах місцевого самоврядування сьогодні багато завдань і важливо, щоб кожен сумлінно виконував свої обов'язки так, як наші захисники боронять Україну на передовій, - підсумував Коваль.

Читайте також: Постійна координація зусиль і спільна праця для перемоги – новий режим роботи обласної ради


Виконавчий апарат обласної ради