В Україні готують комплексну систему інтеграції ветеранів у цивільне життя

21 вересня 2022, 17:47

Міністерство у справах ветеранів України спільно з іншими відомствами розробляє комплексну систему переходу від військової кар’єри до цивільного життя. Українські Захисники і Захисниці мають знати, що після демобілізації про них подбає держава. Про це розповіла Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час включення до інформаційного марафону національних телеканалів.

Вона нагадала, що у серпні Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний законопроєкт.

- Ще до завершення військовим служби Мінветеранів буде формувати для нього пакет підтримки, – зазначила Юлія Лапутіна. – Після звільнення Захисники чи Захисниці пройдуть медичний та психологічний скринінг. Опісля – отримуватимуть інструменти для подальшої інтеграції у цивільне життя. Наприклад, навчання або перепідготовку на іншу спеціальність. Для цього на базі вищих навчальних закладів ми вже створюємо Центри ветеранського розвитку.

Крім цього, буде здійснюватися підтримка ветеранських підприємницьких ініціатив, забезпечення житлом та розгалуження інфраструктури ветеранського спорту у громадах.

- У системі переходу також велика увага приділятиметься забезпеченню ветерана житлом. Сьогодні держава працює над створенням прозорої черги на житло. Після перемоги першими у списках будуть ветерани-переселенці та Захисники і Захисниці, які не мали власного житла, – додала Юлія Лапутіна.


Виконавчий апарат обласної ради