В Україні відзначатимуть Міжнародний день боротьби з корупцією

08 грудня 2023, 16:13

Щороку 9 грудня за ініціативи Організації Об’єднаних Націй відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією, встановлений резолюцією A/58/4 Генеральної Асамблеї ООН.

Цього дня в мексиканському місті Мерида у 2003 році на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції і вже 14 грудня 2005 року Конвенція набула чинності, як міжнародний правовий документ, обов'язковий до виконання її сторонами.

Україна ратифікувала зазначений документ 18 жовтня 2006 року.

Цей міжнародний договір передбачає впровадження дієвих заходів із запобігання корупції, покарання винних, а також створення механізмів міжнародної співпраці. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи для боротьби з цим явищем.

Корупція сповільнює економічний розвиток і підриває основу демократичних інститутів. Подолати корупцію можливо тільки завдяки консолідації зусиль всього суспільства та налагодження ефективної системи протидії корупційним правопорушенням та їх профілактики.

У Черкаській обласній раді реалізовані та функціонують внутрішні канали для повідомлень про можливі порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції». Повідомити про ймовірну корупцію уповноваженій особі обласної ради з питань запобігання корупції можливо:

під час особистого прийому;

за телефоном – (0472) 37-26-65;

на електронну пошту – korupcia@oblradack.gov.ua;

за допомогою механізму повідомлень про корупцію через офіційний веб-сайт обласної ради за посиланням: https://www.oblradack.gov.ua/korupcija.

Ми проти корупції! Подолаємо прояви корупції разом!


Виконавчий апарат обласної ради