11 грудня 2017, 19:23

В її роботі взяли участь як члени колегії голова обласної ради Олександр Вельбівець і перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко.
До участі в її роботі запрошено керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, голів райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад, начальників управлінь фінансів райдержадміністрацій, представників територіальних органів виконавчої влади.

Розпочав він з повідомлення, що після стихії на Черкащині знеструмлені 150 населених пунктів. Найбільше постраждав від негоди Золотоніський район. Разом з тим, деякі колективи ПАТ «Черкасиобленерго» не збираються виходити на роботу і відновлювати електромережі, бо мають великі заборгованості з виплати зарплат.
Юрій Ткаченко зазначив, що мав розмови з Віце-прем’єр-міністром Володимиром Кістіоном і Міністром палива і енергетики Ігорем Насаликом, які запевнили, що ця проблема буде розв’язана до кінця року.

Далі перейшли до розгляду порядку денного, до якого було внесено три питання, а саме: про виконання місцевих бюджетів; про стан поводження з твердими побутовими відходами в області; про стан медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників АТО.
Звертаючись до учасників колегії зі вступним словом, голова облдержадміністрації спочатку охарактеризував стан регіонального розвитку Черкащини у поточному році, зазначивши, зокрема, що впродовж 2017 року було створено нових 18 ОТГ, ще в двох у грудні відбудуться перші вибори. А загалом Черкащина матиме 26 об’єднаних територіальних громад. Повноцінно запрацював Центр розвитку місцевого самоврядування.
Аналізуючи далі роботу, він наголосив на залученні інвестицій, зазначивши, що на сьогодні Черкащина має більш ніж двадцятивідсоткове збільшення розміру освоєних капітальних інвестицій у порівнянні із минулим роком. Обсяг залучених в економіку області прямих іноземних інвестицій збільшився на 20,4%.
Далі Юрій Ткаченко проінформував про реалізацію регіональних проектів, зауваживши, що окремі райони ігнорують участь у співфінансуванні окремих програм.

– Я хочу подякувати всім тим керівникам, які прислухалися до пропозицій і чітко визначилися з пріоритетними проектами, їх фінансуванням на спільній основі і мають результат, – наголосив Олександр Іванович. – Вважаю, що такої практики ми маємо дотримуватися і в майбутньому.
Потім слово було надано директору Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталії Кравченко.

Потім мова йшла про завершення бюджетного року і підготовку та участь у розробці проектів місцевих бюджетів на 2018 рік.

Члени колегії та присутні заслухали також інформації начальника управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олени Звягінцевої про стан поводження з твердими побутовими відходами в області та директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Руслана Чикала про стан медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників АТО.
З усіх питань порядку денного прийнято відповідні рішення.