п'ятниця, січня 13, 2023

На базі навчальних закладів планують створити відокремлені підрозділи, які спеціалізуватимуться на навчанні ветеранів та допомозі їм знайти нову професію чи відновити свої професійні навички.

Нову державну програму презентували представники Міністерства у справах ветеранів України під час онлайн-наради з органами місцевого самоврядування. Участь у заході взяв також перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко та депутати обласної ради.

Статус учасника бойових дій зможуть отримувати цивільні особи, які від початку повномасштабного наступу рф стали на захист України, але не вступили до офіційних військових формувань чи правоохоронних органів.

Відповідний законопроєкт (реєстр.№ 7322), який був розроблений за безпосередньої участі фахівців Мінветеранів, 12 січня Верховна Рада України конституційною більшістю голосів прийняла у другому читанні та в цілому. “За” проголосували 310 народних депутатів України.  

Ухваленими змінами до чинного законодавства надається можливість визнати учасниками бойових дій осіб, які не встигли вступити до ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби або інших утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак брали безпосередню участь у бойових діях.