23 березня 2015, 14:24

Керівник студії, майстер художньої кераміки Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Галина Тимошенко разом з колегами-викладачами допомагає своїм вихованцям пізнавати світ мистецтва, розуміти, цінувати та створювати прекрасне власноруч.

З мистецького погляду писанка вражає витонченістю розпису на маленькій площині; довершеністю і багатством композиційних варіантів й орнаментальних елементів та мотивів. Захоплюють ці мініатюри і своєю динамічністю, оскільки іноді потребують особливого сприйняття — оберту на 90°, 180°, а то й на 360°. Часом такий рух буває ще складнішим, коли оком біжиш за безконечником, як за філософією життя – без початку і кінця, – усвідомлюючи, що десь тут, у яйці, криється загадка народження та смерті. Окрім ритму ліній, писанка — це ритмоколір, що своєю чистою колористикою нагадує символічні слово-кольори замовлянь або останній малярський авангард.

Весняні писанки в Україні вважаються зразками вищого прояву художнього смаку. Яскравим проявом такого відчуття став показовий майстер-клас з писанкарства від майстрів Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Майстер-класи з писанкарства будуть проводитися у художньому музеї обласної ради до10 квітня.