Відповідно до рішення обласної ради від 10.09.2021 № 8-2/VIІI звання «Почесний громадянин Черкащини» присвоєно ДЯЧЕНКУ Олександру Миколайовичу – керівнику художньому та головному диригенту Академічного малого симфонічного оркестру комунального закладу «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради».
Кандидатура Олександра Миколайовича набрала найбільшу кількість голосів за результатами громадського обговорення та була обрана на засіданні Комісії з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Черкащини».
ДЯЧЕНКО Олександр Миколайович свою трудову діяльність у Черкаській обласній філармонії розпочав у 1986 році керівником оркестрової групи Черкаського державного заслуженого українського народного хору.
У 1992 році за ініціативи Дяченка О. М. було створено камерний оркестр, він об’єднав у ньому талановитих виконавців і вперше на Черкащині зазвучав професійний оркестр, який за короткий час створив десятки різноманітних концертних програм. За великий внесок у пропаганду музичного мистецтва у 2002 році було присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України». Займав посаду художнього керівника Черкаської обласної філармонії, виконував обов’язки директора Черкаської обласної філармонії, у 2012 році став художнім керівником і головним диригентом малого симфонічного оркестру комунального закладу «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради», який створений за його ініціативою на базі камерного оркестру. Завдяки творчим здібностям диригента і художнього керівника оркестру Дяченка О. М. створена значна, цікава і різноманітна частина репертуару колективу, адже аранжування музичних творів, написаних для іншого складу виконавців, стає можливим для виконання камерним і симфонічним оркестром. Веде активну гастрольну діяльність як диригент, створюючи концертні програми з провідними симфонічними оркестрами України.
Неодноразово був нагороджений почесними грамотами Черкаської обласної ради, Черкаської обласної державної адміністрації, почесною грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом», почесною відзнакою Черкаської обласної державної адміністрації «Черкаській області – 65 років», медаллю «ГОРДІСТЬ ЧЕРКАЩИНИ».
Відповідно до рішення обласної ради від 11.09.2020 № 38-2/VIІ почесне звання "Почесний громадянин Черкащини" присвоєно ХІМІЧУ Андрію Івановичу – українському спортсмену з веслування на каное, олімпійському чемпіону (Токіо, 1964), триразовому чемпіону Європи, багаторазовому чемпіону країни, заслуженому майстру спорту, заслуженому тренеру, ветерану праці.
Кандидатура Андрія Івановича була обрана в результаті таємного голосування на засіданні Комісії з питань присвоєння звання "Почесний громадянин Черкащини", погоджена постійною комісією обласної ради з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики та спорту, а також президією обласної ради.
ХІМІЧ Андрій Іванович працював у Черкаській ДЮСШ і тренером із веслування ЦР ДСТ "Авангард". У складі збірної СРСР виборов золоту медаль у змаганнях із веслування на каное під час Олімпійських ігор у Токіо. Був тренером збірної СРСР, а згодом і збірної Болгарії з веслування на байдарках і каное. У 1985 року переїхав у смт Чорнобай Черкаської області, де працював тренером секції веслування понад 10 років. У березні 2017 року отримав нагороду в номінації "Спортивна слава України". Його ім’я увійшло в усі спортивні енциклопедії світу.
Все своє життя він присвятив спорту: як власним спортивним здобуткам, так і розвитку спортивного таланту своїх вихованців. За роки тренерської роботи Андрій Іванович виховав багатьох відомих спортсменів, які прославили і продовжують прославляти Черкащину.
Олімпійське "золото" Андрія ХІМІЧА – перше і поки що єдине на Черкащині.
Відповідно до рішення обласної ради від 22.11.2018 № 26-20/VIІ почесне звання "Почесний громадянин Черкащини" присвоєно Гордію Миколі Васильовичу – директору приватно-орендного сільськогосподарського комбінату "Уманський тепличний комбінат".
Кандидатура Гордія М.В. була обрана в результаті таємного голосування на засіданні Комісії з питань присвоєння звання "Почесний громадянин Черкащини", погоджена постійною комісією обласної ради з питань агропромислового розвитку та земельних відносин та президією обласної ради.
Відповідно до рішення обласної ради від 27.12.2013 № 27-23/VI у 2013 році звання «Почесний громадянин Черкащини» присвоєно ректору Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, депутату Черкаської обласної ради Кузьмінському Анатолію Івановичу.
Кандидатуру Кузьмінського Анатолія Івановича для присвоєння звання «Почесний громадянин Черкащини» 23 грудня 2013 року розглядала і шляхом таємного голосування одноголосно підтримала комісія з питань присвоєння почесного звання. Рішення зазначеної комісії розглянуто та підтримано на засіданнях постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики та спорту і президії обласної ради.
28 грудня 2013 року на пленарному засіданні двадцять сьомої сесії, депутати обласної ради підтримали рішення про присвоєння звання "Почесний громадянин Черкащини" Анатолію Кузьмінському. Депутати обласної ради привітали Анатолія Івановича з отриманням почесного звання.
Дякуючи присутнім за отриману довіру та підтримку, Анатолій Кузьмінський зазначив, що вже більше 50 років сумлінно і чесно працює на благо Черкащини, і в подальшому докладатиме всіх сил для розвитку регіону.
На урочистому зібранні з нагоди 60-річчя утворення Черкаської області, голова обласної ради Валерій Черняк та голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб вручили Кузьмінському Анатолію Івановичу посвідчення та нагрудний знак Почесного громадянина Черкащини.
Відповідно до рішення обласної ради від 28.03.2008 №16-16/V про відзнаку обласної ради «Почесний громадянин Черкащини», за поданням комісії з питань присвоєння цього звання, рішенням сесії обласної ради в 2012 році звання «Почесний громадянин Черкащини» присвоєно колишньому депутату обласної ради, а нині народному депутату України Омеляну Парубку.
На пленарному засіданні дев’ятнадцятої сесії, що відбулась 28 грудня 2012 року, голова обласної ради Валерій Черняк урочисто вручив Омеляну Никоновичу посвідчення та нагрудний знак Почесного громадянина Черкащини, а також привітав його квітами. З цієї нагоди депутата привітав і голова облдержадміністрації Сергій Тулуб.
Рішенню сесії передувала відповідна процедура. Спочатку це розглянула комісія з питань присвоєння почесного звання і таємним голосуванням її члени одноголосно підтримали кандидатуру Омеляна Парубка. Потім кандидатуру відомого земляка-хлібороба було погоджено в комісії з питань регламенту, депутатської етики та місцевого самоврядування, на засіданні президії обласної ради і винесено для розгляду в сесійну залу. Депутати обласної ради проголосували за таке рішення.
Отримавши високу нагороду, Омелян Никонович подякував усім присутнім за виявлену йому шану та зазначив, що все своє життя він працював для того, щоб люди мали в достатку хліб і до хліба на столі. І надалі, працюючи вже народним депутатом у Верховній Раді України, куди його нещодавно обрали, він буде докладати всіх сил для розвитку рідного краю.
Відповідно до ч.2 ст.43 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення обласної ради від 28.03.2008 №16-16/V про відзнаку обласної ради «Почесний громадянин Черкащини» за поданням комісії з питань присвоєння звання рішенням сесії обласної ради 8 вересня 2010 року звання «Почесний громадянин Черкащини» у 2010 році присвоєно депутату обласної ради, генеральному директору ВАТ «Уманьферммаш» Анатолію Ліпкану.Голова обласної ради Володимир Гресь на пленарному засіданні ХХХVІ сесії обласної ради урочисто вручив Анатолію Васильовичу посвідчення та нагрудний знак Почесного громадянина Черкащини. На засіданні комісії з питань присвоєння звання також розглядалися кандидатури члена президії обласної організації ветеранів, інваліда Великої Вітчизняної війни Федора Задорожного та Заслуженого працівника культури України, колишнього начальника відділу культури і туризму Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації Михайла Волкова. У результаті таємного голосування дванадцять із тринадцяти членів комісії підтримали кандидатуру Анатолія Ліпкана.
За поданням комісії з питань присвоєння звання "Почесний громадянин Черкащини рішенням сесії обласної ради 26 грудня 2008 року звання «Почесний громадянин Черкащини» присвоєно Іванові Лутаку, який у 1954-1961 роках працював головою Черкаського облвиконкому, а в 1976-1988 роках – першим секретарем обкому Компартії України і зробив вагомий внесок у економічний і культурний розвиток області; а також відомому українському письменникові, поетові-пісняреві, заслуженому діячеві мистецтв України Миколі Негоді (посмертно).
На жаль, 29 січня 2009 року Іван Кіндратович Лутак помер.
За повідомленням комісії, яка остаточно визначатиме переможців, подання на присвоєння звання «Почесний громадянин Черкащини» завершено. Присвоєння цього звання відбудеться на сесії обласної ради в кінці року напередодні відзначення 55-ї річниці утворення Черкаської області.
Докладніше
Як ми уже повідомляли раніше, обласна рада своїм рішенням від 28 березня 2008 року заснувала відзнаку «Почесний громадянин Черкаської області». Особам, удостоєним цього почесного звання, вручатимуться посвідчення і свідоцтво Почесного громадянина Черкащини, нагрудний знак, грошова винагорода у розмірі 10 мінімальних заробітних плат та виплачуватиметься довічна щомісячна стипендія у розмірі мінімальної заробітної плати.
Докладніше
Обласна рада своїм рішенням від 28 березня 2008 року заснувала відзнаку «Почесний громадянин Черкащини». Це звання щорічно присвоюватиметься за вагомий особистий внесок у розвиток Черкаської області, її економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров’я, спорту, створення матеріальних та духовних цінностей, миротворчу, доброчинну діяльність, мужність і відвагу при врятуванні людей, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та стихійного лиха.
Докладніше