09 червня 2015, 21:57

Голова обласної ради Валентина Коваленко зазначила, що реформи необхідні, але вони нині сприймаються людьми болісно. Причини – недостатня поінформованість населення і відсутність необхідної законодавчої бази. Тому реформи мають відбуватися, але логічно, послідовно і добровільно.

Юрій Сас зауважив, що Кам’янський район нині – один з найпроблемніших. Тут мало виробництва, мало сплачується податків, зношена інфраструктура, на утримання якої недостатньо коштів. За його словами, змінити ситуацію можна лише шляхом реформ.
І у Кам’янці, і у Смілі представники громадськості наголошували на тому, що нинішній стан доріг і транспортного сполучення не сприяють процесу об’єднання громад. Депутат облради Наталія Старікова додала, що, перш за все, селам потрібно надати повноваження розпоряджатися землею. Також потрібно внести зміни до податкового і бюджетного кодексів. Відповідні пропозиції обласна рада направить до центральних органів влади. Думку про непідготовленість законодавства для проведення реформи підтримав і депутат обласної ради Василь Касян.

Директор департаменту фінансів ОДА Наталія Кравченко пояснила людям, що реформа передбачає передачу у власність громад об’єктів соціальної сфери, а також певного фінансового ресурсу: ПДФО, акцизу та інших податків. Також об’єднаним громадам надходитимуть субвенції з Державного фонду регіонального розвитку на покращення інфраструктури. До того ж, за умови проведення добровільного об’єднання громад, Європа обіцяє виділити Україні більше трьох мільярдів євро.

Після тривалих дискусій представники кам’янської і смілянської громад погодилися, що реформа необхідна, і вона назріла давно, але вона має бути підкріплена фінансово і законодавчо. Представники обласної влади підкреслили, що перспективний план не зобов’язує до об’єднання. Він є лише першим кроком на шляху до адміністративно-територіальної реформи.