28 серпня 2015, 20:04
28 серпня 2015 року відбулось пленарне засідання сорок другої сесії обласної ради, яку провела голова облради Валентина Коваленко. У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, його заступники, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, народний депутат України Сергій Рудик, керівники районів, міські голови, члени регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад, представники інших обласних установ, організацій та засобів масової інформації.
На початку роботи депутати вшанували хвилиною мовчання бійців, загиблих під час проведення Антитерористичної операції на сході країни. Також Валентина Коваленко закликала присутніх депутатів та запрошених не залишатись байдужими і взяти участь у пам’ятних заходах зі вшанування героїв, які рік тому загинули в м. Іловайськ Донецької області.
Голова обласної ради вручила головам сільських рад, які зайняли 1, 2, 3 місця в обласному конкурсі на кращу сільську раду за результатами роботи у 2014 році, дипломи обласної ради та грошові премії. Нагадаємо, що за результатами конкурсу Паланська сільська рада Уманського району зайняла І місце; Зорівська сільська рада Золотоніського району та Степанецька сільська рада Канівського району – ІІ місце; Озірнянська сільська рада Звенигородського району, Русько-Полянська сільська рада Черкаського району та Черепинська сільська рада Корсунь-Шевченківського району – ІІІ місце.
Перейшовши до розгляду заяв і звернень депутатів присутні заслухали: звернення представника міжфракційного об’єднання Верховної Ради України «Депутатський контроль» у Черкаській області Юрія Землякова щодо діяльності головного еколога області Миколи Клименка; депутата Петра Євича, який підтримав попереднього виступаючого та поскаржився на численні безпідставні перевірки сільгосвиробників; депутата Наталії Старікової щодо сприяння у відновленні роботи Косарського спиртового заводу, що на Кам’янщині, а також закликала підтримувати місцеві громади в їхньому економічному розвиткові та пришвидшити ремонт доріг в області. Невдоволення членів постійної комісії з питань роботи галузей народного господарства роботою начальника Служби автомобільних доріг у Черкаській області Андрія Мартинюка висловив голова комісії Михайло Мушієк, який передав голові обласної ради звернення про незадовільний стан доріг та озвучене прохання до керівництва «Укравтодору» проінспектувати ситуацію на Черкащині й розглянути можливість заміни керівника Служби автодоріг у Черкаській області.
Пропозиції про зміни і доповнення до порядку денного сесії, озвучені Любов’ю Майбородою та Максимом Колісником, під час голосування не були підтримані депутатами.
Окремо звернулися до депутатів представники громадськості, громадських організацій та волонтери щодо надання матеріальної допомоги на лікування, закупівлю приладів та засобів військового характеру для бійців на передовій тощо.
Після цього депутати сформували порядок денний сесії і розглянули низку питань. Зокрема, розглянули й підтримали із доповненнями Обласну програму забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2015-2020 роках й внесення змін і доповнень до обласної комплексної програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки. Останніми, зокрема, розширено коло отримувачів соціальної підтримки, медичного обслуговування і працевлаштування, додані такі категорії як військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані), поранені учасники АТО, сім’ї загиблих учасників АТО, передбачено здійснення психолого-педагогічного супроводу дітей шкільного віку із сімей учасників АТО, присвоєння навчальним закладам імен героїв, що загинули за незалежність і територіальну цілісність України, встановлення на території населених пунктів області пам’ятних знаків, меморіальних дошок загиблим учасникам АТО та інше.
Внесені зміни до обласних програм: комплексної програми «Турбота» на 2014-2020 роки, що дозволяють неурядовим громадським організаціям здійснювати фінансову підтримку реалізації соціального проекту, направленого на вирішення конкретної проблеми; Програми розвитку комунальних поліграфічних підприємств Черкаської області на 2013-2017 роки; програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року; Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху на території області на період до 2016 року; Програми розвитку комунальних поліграфічних підприємств області на 2013-2017 роки, а також до проекту перспективного плану формування територій громад Черкаської області.
Окремо депутати обговорили й підтримали прийняття нових обласних програм медичного спрямування: обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки, що дозволить створити систему безперервного надання якісних і доступних послуг із профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції (насамперед представникам груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ), послуг із лікування, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, у рамках реформування системи охорони здоров’я; а також Програми розвитку паліативної допомоги на 2015-2020 роки, що покликана створити розвинену систему паліативної допомоги в області для забезпечення максимально можливої якості життя людини з невиліковною хворобою і обмеженим прогнозом життя, здійснення соціальної, духовної, психологічної підтримки хворого та його рідних.
Потім народні обранці заслухали про хід виконання рішення обласної ради «Про обласну програму «Надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю на 2014-2017 роки».
Крім цього, під час сесії депутати заслухали про хід виконання програми профілактики злочинності в області та програми відновлення, реконструкції та утримання автомобільних доріг у Черкаській області на 2010-2015 роки.
Проголосували і за внесення змін до рішення обласної ради «Про обласний бюджет на 2015 рік». Так, з державного бюджету надійшло 4 мільйони 200 тисяч гривень на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців. Ще 13 мільйонів гривень дала держава на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, водопостачання та водовідведення.
Також депутати розподілили додатковий ресурс обласного бюджету в сумі 12 мільйонів 188 тисяч гривень. Кошти виділили для матеріальної підтримки соціально-вразливих верств населення, членів АТО та їх сімей; придбання пального для забезпечення патрулювання територій задля підвищення рівня безпеки дорожнього руху; придбання відеокамер для встановлення систем відео спостереження задля профілактики злочинності в області.
6 мільйонів гривень виділили на придбання медикаментів, необхідних для лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу та 120 тисяч для КЗ «Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради» на ремонт реабілітаційної роботизованої системи «LokomatPro», яка забезпечує реабілітацію дітей з органічним ураженням нервової системи.
Півмільйона спрямували на проведення санаторного лікування учасників АТО в мережі санаторних закладів області. 675 тисяч виділили на реконструкцію Черкаської обласної філармонії, 300 тисяч - на першочергові невідкладні роботи з ліквідації наслідків пожежі у обласному драматичному театрі. Погодили депутати і інші видатки.
Під час обговорення питання про бюджет дискусія виникла стосовно коштів на лікування хворих на ниркову недостатність у клініці «Фрезеніус». Депутат Любов Майборода запропонувала розділити кошти між приватною клінікою і обласною лікарнею. Проте її пропозиція не знайшла підтримки в лавах депутатів. Під час обговорення цього питання слово надавали головному лікарю «Фрезеніусу» Володимиру Новаківському. Він запевнив, що нині існує тісна співпраця і взаєморозуміння між клінікою і обласною владою. Зауважив лише, що є проблеми із виділенням коштів на лікування у деяких районах області. Брав слово для виступу і народний депутат України Сергій Рудик. Він запевнив, що коли у Верховній Раді ставитимуть на голосування питання про те, щоб хворі нефрологічного профілю лікувалися за державні кошти, він його підтримає.
Активним було обговорення на сесії обласної ради питань, що стосуються управління майном обласної комунальної власності.
Спочатку депутати розглянули і дали згоду на виконання плану санації КП «Облпаливо» обласної ради згідно ухвали Господарського суду та надання в оренду майна цього комунального підприємства. Вони також звільнили його від сплати надходжень від орендної плати до загального фонду обласного бюджету до кінця 2015 року і надали дозвіл використовувати ці суми на відновлення основних засобів та поповнення обігових коштів.
Позитивно вирішено питання про передачу в оренду майна КП «Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності» державній установі «Черкаський обласний контактний центр», що опікується проблемами переселенців, а також управлінню Укртрансінспекції в Черкаській області; Уманському комунальному видавничо-поліграфічному підприємству – частини нежитлових приміщень; КП «Аеропорт» – асфальтованого майданчика та частини будівлі профілакторію ССТ.
Не набрали необхідної кількості голосів питання щодо внесення змін до рішення обласної ради від 05.03.2015 №38-14/VI «Про оренду комунального майна бюджетними установами», а також, після тривалої дискусії, – «Про наміри передати в оренду цілісний майновий комплекс обласного комунального підприємства «Фармація».
Депутати ухвалили рішення продовжити роботу сесії на другому пленарному засіданні 17 вересня 2015 року.
На початку роботи депутати вшанували хвилиною мовчання бійців, загиблих під час проведення Антитерористичної операції на сході країни. Також Валентина Коваленко закликала присутніх депутатів та запрошених не залишатись байдужими і взяти участь у пам’ятних заходах зі вшанування героїв, які рік тому загинули в м. Іловайськ Донецької області.
Голова обласної ради вручила головам сільських рад, які зайняли 1, 2, 3 місця в обласному конкурсі на кращу сільську раду за результатами роботи у 2014 році, дипломи обласної ради та грошові премії. Нагадаємо, що за результатами конкурсу Паланська сільська рада Уманського району зайняла І місце; Зорівська сільська рада Золотоніського району та Степанецька сільська рада Канівського району – ІІ місце; Озірнянська сільська рада Звенигородського району, Русько-Полянська сільська рада Черкаського району та Черепинська сільська рада Корсунь-Шевченківського району – ІІІ місце.
Перейшовши до розгляду заяв і звернень депутатів присутні заслухали: звернення представника міжфракційного об’єднання Верховної Ради України «Депутатський контроль» у Черкаській області Юрія Землякова щодо діяльності головного еколога області Миколи Клименка; депутата Петра Євича, який підтримав попереднього виступаючого та поскаржився на численні безпідставні перевірки сільгосвиробників; депутата Наталії Старікової щодо сприяння у відновленні роботи Косарського спиртового заводу, що на Кам’янщині, а також закликала підтримувати місцеві громади в їхньому економічному розвиткові та пришвидшити ремонт доріг в області. Невдоволення членів постійної комісії з питань роботи галузей народного господарства роботою начальника Служби автомобільних доріг у Черкаській області Андрія Мартинюка висловив голова комісії Михайло Мушієк, який передав голові обласної ради звернення про незадовільний стан доріг та озвучене прохання до керівництва «Укравтодору» проінспектувати ситуацію на Черкащині й розглянути можливість заміни керівника Служби автодоріг у Черкаській області.
Пропозиції про зміни і доповнення до порядку денного сесії, озвучені Любов’ю Майбородою та Максимом Колісником, під час голосування не були підтримані депутатами.
Окремо звернулися до депутатів представники громадськості, громадських організацій та волонтери щодо надання матеріальної допомоги на лікування, закупівлю приладів та засобів військового характеру для бійців на передовій тощо.
Після цього депутати сформували порядок денний сесії і розглянули низку питань. Зокрема, розглянули й підтримали із доповненнями Обласну програму забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2015-2020 роках й внесення змін і доповнень до обласної комплексної програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки. Останніми, зокрема, розширено коло отримувачів соціальної підтримки, медичного обслуговування і працевлаштування, додані такі категорії як військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані), поранені учасники АТО, сім’ї загиблих учасників АТО, передбачено здійснення психолого-педагогічного супроводу дітей шкільного віку із сімей учасників АТО, присвоєння навчальним закладам імен героїв, що загинули за незалежність і територіальну цілісність України, встановлення на території населених пунктів області пам’ятних знаків, меморіальних дошок загиблим учасникам АТО та інше.
Внесені зміни до обласних програм: комплексної програми «Турбота» на 2014-2020 роки, що дозволяють неурядовим громадським організаціям здійснювати фінансову підтримку реалізації соціального проекту, направленого на вирішення конкретної проблеми; Програми розвитку комунальних поліграфічних підприємств Черкаської області на 2013-2017 роки; програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року; Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху на території області на період до 2016 року; Програми розвитку комунальних поліграфічних підприємств області на 2013-2017 роки, а також до проекту перспективного плану формування територій громад Черкаської області.
Окремо депутати обговорили й підтримали прийняття нових обласних програм медичного спрямування: обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки, що дозволить створити систему безперервного надання якісних і доступних послуг із профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції (насамперед представникам груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ), послуг із лікування, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, у рамках реформування системи охорони здоров’я; а також Програми розвитку паліативної допомоги на 2015-2020 роки, що покликана створити розвинену систему паліативної допомоги в області для забезпечення максимально можливої якості життя людини з невиліковною хворобою і обмеженим прогнозом життя, здійснення соціальної, духовної, психологічної підтримки хворого та його рідних.
Потім народні обранці заслухали про хід виконання рішення обласної ради «Про обласну програму «Надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю на 2014-2017 роки».
Крім цього, під час сесії депутати заслухали про хід виконання програми профілактики злочинності в області та програми відновлення, реконструкції та утримання автомобільних доріг у Черкаській області на 2010-2015 роки.
Проголосували і за внесення змін до рішення обласної ради «Про обласний бюджет на 2015 рік». Так, з державного бюджету надійшло 4 мільйони 200 тисяч гривень на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців. Ще 13 мільйонів гривень дала держава на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, водопостачання та водовідведення.
Також депутати розподілили додатковий ресурс обласного бюджету в сумі 12 мільйонів 188 тисяч гривень. Кошти виділили для матеріальної підтримки соціально-вразливих верств населення, членів АТО та їх сімей; придбання пального для забезпечення патрулювання територій задля підвищення рівня безпеки дорожнього руху; придбання відеокамер для встановлення систем відео спостереження задля профілактики злочинності в області.
6 мільйонів гривень виділили на придбання медикаментів, необхідних для лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу та 120 тисяч для КЗ «Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради» на ремонт реабілітаційної роботизованої системи «LokomatPro», яка забезпечує реабілітацію дітей з органічним ураженням нервової системи.
Півмільйона спрямували на проведення санаторного лікування учасників АТО в мережі санаторних закладів області. 675 тисяч виділили на реконструкцію Черкаської обласної філармонії, 300 тисяч - на першочергові невідкладні роботи з ліквідації наслідків пожежі у обласному драматичному театрі. Погодили депутати і інші видатки.
Під час обговорення питання про бюджет дискусія виникла стосовно коштів на лікування хворих на ниркову недостатність у клініці «Фрезеніус». Депутат Любов Майборода запропонувала розділити кошти між приватною клінікою і обласною лікарнею. Проте її пропозиція не знайшла підтримки в лавах депутатів. Під час обговорення цього питання слово надавали головному лікарю «Фрезеніусу» Володимиру Новаківському. Він запевнив, що нині існує тісна співпраця і взаєморозуміння між клінікою і обласною владою. Зауважив лише, що є проблеми із виділенням коштів на лікування у деяких районах області. Брав слово для виступу і народний депутат України Сергій Рудик. Він запевнив, що коли у Верховній Раді ставитимуть на голосування питання про те, щоб хворі нефрологічного профілю лікувалися за державні кошти, він його підтримає.
Активним було обговорення на сесії обласної ради питань, що стосуються управління майном обласної комунальної власності.
Спочатку депутати розглянули і дали згоду на виконання плану санації КП «Облпаливо» обласної ради згідно ухвали Господарського суду та надання в оренду майна цього комунального підприємства. Вони також звільнили його від сплати надходжень від орендної плати до загального фонду обласного бюджету до кінця 2015 року і надали дозвіл використовувати ці суми на відновлення основних засобів та поповнення обігових коштів.
Позитивно вирішено питання про передачу в оренду майна КП «Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності» державній установі «Черкаський обласний контактний центр», що опікується проблемами переселенців, а також управлінню Укртрансінспекції в Черкаській області; Уманському комунальному видавничо-поліграфічному підприємству – частини нежитлових приміщень; КП «Аеропорт» – асфальтованого майданчика та частини будівлі профілакторію ССТ.
Не набрали необхідної кількості голосів питання щодо внесення змін до рішення обласної ради від 05.03.2015 №38-14/VI «Про оренду комунального майна бюджетними установами», а також, після тривалої дискусії, – «Про наміри передати в оренду цілісний майновий комплекс обласного комунального підприємства «Фармація».
Депутати ухвалили рішення продовжити роботу сесії на другому пленарному засіданні 17 вересня 2015 року.