11 вересня 2015, 19:11

Під час заходу йшла мова про те, наскільки важливою є організація сільськогосподарських кооперативів на селі. Як зазначила у вступному слові голова обласної ради, ефективне сільськогосподарське виробництво є основою забезпечення продовольчої безпеки держави, задоволення потреб громадян високоякісними продуктами харчування в достатній кількості та різного асортименту. Нинішня структура аграрного сектору, при якій збільшується концентрація земель агрохолдингів, що спеціалізуються на вирощуванні високорентабельних та монокультур, а виробництвом трудомісткої плодоовочевої та м’ясо-молочної продукції займаються дрібні особисті селянські господарства та фермери, – є незбалансованою. Сільськогосподарська концентрація в такому вигляді не передбачає соціальний розвиток села, створення нових робочих місць, зниження цін на продукти харчування. На сьогодні, у час агресивних методів формування ринкової економіки, селяни залишаються незахищеними.

– Перспективи й потенціал розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації на Черкащині – колосальний. Адже кооперація є не лише ключовим механізмом самоорганізації сільських товаровиробників, але й сприяє захисту невеликих селянських і фермерських господарств від недобросовісних посередницьких структур та залежності від них, - підкреслила Валентина Коваленко.
На сьогодні у Черкаській області вже є певні успіхи в створенні сільськогосподарської кооперації. Так, з метою сприяння розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів рішенням Черкаської обласної ради від 24 квітня 2015 року затверджена обласна Програма підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на період до 2020 року.

Учасники семінару отримали повну і різнобічну інформацію щодо перспектив та механізмів створення сільських кооперативів. Перед ними виступив академік Національної академії аграрних наук України, завідувач відділом проблем галузевого і територіального управління Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Михайло Кропивко, представники цього наукового центру Володимир Мамчур, Максим Кропивко і Вероніка Гарбар, директор Черкаського обласного навчально-методичного центру професійно-технічної освіти, депутат обласної ради Наталія Проценко, голова Черкаської обласної громадської організації «сільськогосподарська дорадча служба» Сергій Тимофієв.
Підбиваючи підсумки, голова обласної ради Валентина Коваленко висловила сподівання, що тепер Черкащина активніше рухатиметься в напрямку створення сільськогосподарських кооперативів.