08 грудня 2015, 21:34
8 грудня 2015 року відбулося друге пленарне засідання першої сесії обласної ради. Його провів голова обласної ради Олександр Вельбівець. У засіданні взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Юрій Ткаченко, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, голови районних рад і райдержадміністрацій області, керівники правоохоронних органів, представники громадськості та ЗМІ.
Засідання тривалий час не могло розпочати роботу через неконструктивну позицію окремих представників громадськості та депутатів. Згодом досягти порозуміння все ж вдалося. Тож кілька народних обранців оголосили низку звернень і заяв, а також внесли ряд пропозицій щодо порядку денного.
Голова обласної ради поінформував про утворення депутатських фракцій. В обласній раді сьомого скликання сформовано 8 фракцій: БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» у кількості 17 осіб, ВО «Черкащани» – 15 осіб, ВО «Батьківщина» – 13 осіб, Радикальної партії Олега Ляшка – 10 осіб, «Відродження» – 8 осіб, ВО «Свобода» і політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» – по 7 осіб, а також партії ветеранів Афганістану – з 5 осіб. Голова обласної ради Олександр Вельбівець та колишній голова обласної ради Валентина Коваленко не ввійшли до складу жодної із фракцій.
Потім депутати перейшли до питання про обрання першого заступника голови обласної ради. На цю посаду було запропоновано кандидатуру Валентина Тарасенка – представника ВО «Черкащани», заступника директора ТОВ НВФ «Урожай». Депутати підтримали внесену кандидатуру. «За» проголосували 43 депутати.
На посаду заступника голови обласної ради запропоновано кандидатуру керівника фракції партії ветеранів Афганістану Олександра Рибченка – голови регіональної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) й обласної організації Партії ветеранів. Під час таємного голосування його кандидатуру не підтримали («за» проголосували 19 депутатів).
Потім депутати утворили 8 постійних комісій обласної ради та затвердили їхній персональний склад. Питання про обрання голів утворених постійних комісій – перенесено на розгляд наступного пленарного зсідання.
Також на спільному засіданні постійних комісій обласної ради розглянуто проект рішення про внесення змін до обласного бюджету на 2015 рік.
– Дуже дякую присутнім депутатам за відповідальність. За те, що ви, попри пізній час, все ж розглядаєте бюджетні питання. Адже ці питання – це виплати заробітної плати та інших соціальних допомог нашим громадянам, а затримка у схваленні на сесії обласної ради тягне за собою затримки в ухваленні відповідних рішень районними сесіями, – звернулась до депутатів обласної ради директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Кравченко, яка поінформувала присутніх про зміни до бюджету.
Останніми, зокрема, передбачено збільшення доходів обласного бюджету за рахунок виділення з державного освітньої (17 318,7 тис. грн.) та медичної (11 510,7 тис. грн.) субвенцій.
Передбачені зміни до обсягів субвенції із державного бюджету місцевим на погашення заборгованості з різниці в комунальних тарифах, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування та визначено її обсяг для області у сумі 100 204,5 тис. грн. Розподіл субвенції здійснено згідно проектів договорів про організацію взаєморозрахунків з тепло- та водопостачальними підприємствами.
Відповідно до постанов Центральної виборчої комісії для проведення повторного голосування 15 листопада 2015 року області збільшено обсяг субвенції з державного місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 1 411,9 тис. грн.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.11.2015 № 1191-р для області збільшено обсяги субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого палива та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу на суму 17 152,7 тис. грн.; на надання пільг із послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг – на 2 393,1 тис. грн.; зменшено обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот на 17 152,7 тис. грн.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.10.2015 № 833 обласному бюджету Черкаської області передбачено 44 083,3 тис. грн. стабілізаційної дотації з Державного бюджету України. У зв’язку з цим, по загальному фонду обласного бюджету збільшуються доходи та видатки по головному розпоряднику коштів Департамент фінансів облдержадміністрації у сумі 37 470,805 тис. грн. та по головних розпорядниках коштів обласного бюджету – 6 612,495 тис. грн., в тому числі:
– у сумі 3 171,817 тис. грн. для погашення заборгованості по субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання медичного обладнання (мамографічного, рентгенологічного та апаратів ультразвукової діагностики);
– збільшуються на 200,0 тис. грн. призначення цієї субвенції на виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 50 тис. грн. членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з проведенням антитерористичної операції в східних регіонах України;
– для забезпечення виплати заробітної плати працівникам: закладів, що надають соціальні послуги дітям, які опинились в складних життєвих обставинах (63,602 тис. грн.), закладам культури (у сумі 1 500,0 тис. грн. та розрахунки за енергоносії і комунальні послуги – 180 тис. грн.);
– на відновлення призначень резервного фонду – 1 497,076 тис. грн. тощо.
Запропоновані зміни бюджетних призначень за рахунок коштів обласного кошторису, зокрема, на компенсаційні виплати категорійним громадянам; поховання учасників бойових дій та інвалідів війни (у сумі 380,0 тис. грн.); пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (у сумі 141,3 тис. грн.). Здійснюється розподіл між бюджетами області субвенції на виконання комплексної програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки (санаторне лікування учасників АТО в мережі санаторних закладів області на умовах співфінансування з місцевими бюджетами) у сумі 70,560 тис. грн.
Розподіляється 200,0 тис. грн. для придбання музичних інструментів та обладнання КЗ «Черкаська обласна філармонія» Черкаської обласної ради; перерозподіляється 6,935 тис. грн. коштів субвенції з обласного місцевим бюджетам на виконання програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв Черкаської області на 2011-2015 роки.
Перерозподіляється субвенція з обласного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток регіонів (з урахуванням погашення кредиторської заборгованості): 7 20,0 тис. грн. – Черкаському міському бюджету на капітальний ремонт приміщень (заміна вікон) Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №17; Звенигородському районному бюджету для проведення поточного ремонту приміщення комунального закладу та придбання медичного обладнання діагностичного та фізіотерапевтичного кабінетів «Звенигородського ЦПМСД» – Шевченківська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини – 75,0 тис. грн. та 25,0 тис. грн. відповідно; 300,0 тис. грн. – Катеринопільському районному бюджету на соціально- економічний розвиток району; 500,0 тис. грн. – Чигиринському районному бюджету на реконструкцію перекриття шатрового даху та даху над актовим залом загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 імені Б.Хмельницького, м. Чигирин.
Запропоновані видатки із резервного фонду. Зокрема, 310,0 тис. грн. – для надання субвенції Смілянському районному бюджету на запобігання виникненню надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру, пов’язаної з руйнуванням головного корпусу Смілянської центральної районної лікарні ім. Софії Бобринської в м. Сміла; 199,50 тис. грн. – для надання субвенції Уманському районному бюджету на запобігання виникненню надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру, пов’язаної із аварійним станом опалювальних котлів у Городецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів та Громівському НВК Уманського району; 349,0 тис. грн. – на запобігання виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру, пов’язаної з руйнуванням покрівлі будівлі корпусу №7 Черкаського обласного багатопрофільного дитячого санаторію «Сосновий бір».
Після обговорення питання депутати підтримали запропоновані зміни до бюджету.
Для забезпечення конструктивної роботи й завершення І сесії обласної ради депутатами ухвалено рішення про продовження розгляду порядку денного у ході третього пленарного засідання.
Засідання тривалий час не могло розпочати роботу через неконструктивну позицію окремих представників громадськості та депутатів. Згодом досягти порозуміння все ж вдалося. Тож кілька народних обранців оголосили низку звернень і заяв, а також внесли ряд пропозицій щодо порядку денного.
Голова обласної ради поінформував про утворення депутатських фракцій. В обласній раді сьомого скликання сформовано 8 фракцій: БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» у кількості 17 осіб, ВО «Черкащани» – 15 осіб, ВО «Батьківщина» – 13 осіб, Радикальної партії Олега Ляшка – 10 осіб, «Відродження» – 8 осіб, ВО «Свобода» і політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» – по 7 осіб, а також партії ветеранів Афганістану – з 5 осіб. Голова обласної ради Олександр Вельбівець та колишній голова обласної ради Валентина Коваленко не ввійшли до складу жодної із фракцій.
Потім депутати перейшли до питання про обрання першого заступника голови обласної ради. На цю посаду було запропоновано кандидатуру Валентина Тарасенка – представника ВО «Черкащани», заступника директора ТОВ НВФ «Урожай». Депутати підтримали внесену кандидатуру. «За» проголосували 43 депутати.
На посаду заступника голови обласної ради запропоновано кандидатуру керівника фракції партії ветеранів Афганістану Олександра Рибченка – голови регіональної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) й обласної організації Партії ветеранів. Під час таємного голосування його кандидатуру не підтримали («за» проголосували 19 депутатів).
Потім депутати утворили 8 постійних комісій обласної ради та затвердили їхній персональний склад. Питання про обрання голів утворених постійних комісій – перенесено на розгляд наступного пленарного зсідання.
Також на спільному засіданні постійних комісій обласної ради розглянуто проект рішення про внесення змін до обласного бюджету на 2015 рік.
– Дуже дякую присутнім депутатам за відповідальність. За те, що ви, попри пізній час, все ж розглядаєте бюджетні питання. Адже ці питання – це виплати заробітної плати та інших соціальних допомог нашим громадянам, а затримка у схваленні на сесії обласної ради тягне за собою затримки в ухваленні відповідних рішень районними сесіями, – звернулась до депутатів обласної ради директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Кравченко, яка поінформувала присутніх про зміни до бюджету.
Останніми, зокрема, передбачено збільшення доходів обласного бюджету за рахунок виділення з державного освітньої (17 318,7 тис. грн.) та медичної (11 510,7 тис. грн.) субвенцій.
Передбачені зміни до обсягів субвенції із державного бюджету місцевим на погашення заборгованості з різниці в комунальних тарифах, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування та визначено її обсяг для області у сумі 100 204,5 тис. грн. Розподіл субвенції здійснено згідно проектів договорів про організацію взаєморозрахунків з тепло- та водопостачальними підприємствами.
Відповідно до постанов Центральної виборчої комісії для проведення повторного голосування 15 листопада 2015 року області збільшено обсяг субвенції з державного місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 1 411,9 тис. грн.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.11.2015 № 1191-р для області збільшено обсяги субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого палива та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу на суму 17 152,7 тис. грн.; на надання пільг із послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг – на 2 393,1 тис. грн.; зменшено обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот на 17 152,7 тис. грн.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.10.2015 № 833 обласному бюджету Черкаської області передбачено 44 083,3 тис. грн. стабілізаційної дотації з Державного бюджету України. У зв’язку з цим, по загальному фонду обласного бюджету збільшуються доходи та видатки по головному розпоряднику коштів Департамент фінансів облдержадміністрації у сумі 37 470,805 тис. грн. та по головних розпорядниках коштів обласного бюджету – 6 612,495 тис. грн., в тому числі:
– у сумі 3 171,817 тис. грн. для погашення заборгованості по субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання медичного обладнання (мамографічного, рентгенологічного та апаратів ультразвукової діагностики);
– збільшуються на 200,0 тис. грн. призначення цієї субвенції на виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 50 тис. грн. членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з проведенням антитерористичної операції в східних регіонах України;
– для забезпечення виплати заробітної плати працівникам: закладів, що надають соціальні послуги дітям, які опинились в складних життєвих обставинах (63,602 тис. грн.), закладам культури (у сумі 1 500,0 тис. грн. та розрахунки за енергоносії і комунальні послуги – 180 тис. грн.);
– на відновлення призначень резервного фонду – 1 497,076 тис. грн. тощо.
Запропоновані зміни бюджетних призначень за рахунок коштів обласного кошторису, зокрема, на компенсаційні виплати категорійним громадянам; поховання учасників бойових дій та інвалідів війни (у сумі 380,0 тис. грн.); пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (у сумі 141,3 тис. грн.). Здійснюється розподіл між бюджетами області субвенції на виконання комплексної програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки (санаторне лікування учасників АТО в мережі санаторних закладів області на умовах співфінансування з місцевими бюджетами) у сумі 70,560 тис. грн.
Розподіляється 200,0 тис. грн. для придбання музичних інструментів та обладнання КЗ «Черкаська обласна філармонія» Черкаської обласної ради; перерозподіляється 6,935 тис. грн. коштів субвенції з обласного місцевим бюджетам на виконання програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв Черкаської області на 2011-2015 роки.
Перерозподіляється субвенція з обласного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток регіонів (з урахуванням погашення кредиторської заборгованості): 7 20,0 тис. грн. – Черкаському міському бюджету на капітальний ремонт приміщень (заміна вікон) Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №17; Звенигородському районному бюджету для проведення поточного ремонту приміщення комунального закладу та придбання медичного обладнання діагностичного та фізіотерапевтичного кабінетів «Звенигородського ЦПМСД» – Шевченківська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини – 75,0 тис. грн. та 25,0 тис. грн. відповідно; 300,0 тис. грн. – Катеринопільському районному бюджету на соціально- економічний розвиток району; 500,0 тис. грн. – Чигиринському районному бюджету на реконструкцію перекриття шатрового даху та даху над актовим залом загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 імені Б.Хмельницького, м. Чигирин.
Запропоновані видатки із резервного фонду. Зокрема, 310,0 тис. грн. – для надання субвенції Смілянському районному бюджету на запобігання виникненню надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру, пов’язаної з руйнуванням головного корпусу Смілянської центральної районної лікарні ім. Софії Бобринської в м. Сміла; 199,50 тис. грн. – для надання субвенції Уманському районному бюджету на запобігання виникненню надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру, пов’язаної із аварійним станом опалювальних котлів у Городецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів та Громівському НВК Уманського району; 349,0 тис. грн. – на запобігання виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру, пов’язаної з руйнуванням покрівлі будівлі корпусу №7 Черкаського обласного багатопрофільного дитячого санаторію «Сосновий бір».
Після обговорення питання депутати підтримали запропоновані зміни до бюджету.
Для забезпечення конструктивної роботи й завершення І сесії обласної ради депутатами ухвалено рішення про продовження розгляду порядку денного у ході третього пленарного засідання.