17 лютого 2016, 11:15

Під час засідання присутні обговорили питання працевлаштування та забезпечення соціального захисту громадян, заслухали інформацію представників обласного Центру зайнятості, фіскальної служби, а також пропозиції соціальних партнерів і бізнесових кіл, профспілкових організацій щодо дотримання прав та відстоювання інтересів працюючих громадян.
Звертаючись до зібрання голова Федерації профспілок області Петро Шевченко зауважив, що на сьогодні пріоритетними завданнями роботи профспілок є контроль за додержанням законодавства про оплату праці, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, належного оформлення трудових відносин тощо. З цією метою профспілки усіх рівнів працюють над якісним покращенням пропонованих законодавчих і нормативних документів, що ухвалюють центральні органи влади, відстоюють право громадян на соціальний захист через страйки і демонстрації.

Про ситуацію на ринку праці поінформувала присутніх заступник директора Черкаського обласного центру зайнятості Світлана Качанова. Вона зазначила, що в останні роки стрімко скоротилась зайнятість населення, поширеними стала часткова або сезонна зайнятість, збільшився рівень безробіття. Все це стало наслідком економічного спаду, втрати виробничих потужностей в промисловості і сільському господарстві, що донедавна забезпечували роботою значну частину населення. щодо сільгоспвиробництва ще одним фактором зменшення стало застосування інноваційних засобів і технологій, що мінімізують використання робочої сили.
Однак, багато прикладів умисного приховання виробниками реальної кількості працюючих на підприємствах, що призводить до відтоку коштів в «тінь» та відсутності соціального забезпечення і гарантій робітникам. Про це зауважив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області Володимир Жаврід. За його словами в «тіні» залишається близько 57 млн. грн. надходжень. В майбутньому це, перш за все, відсутність соціальних гарантій і пенсійного забезпечення працюючого, а також втрати місцевих бюджетів від недоотримання податків з доходів (основного джерела поповнення бюджетів).

«На сьогодні органи місцевого самоврядування фактично позбавлені впливу на товаровиробників в частині виведення прибутків з «тіні», контролю за дотриманням трудових і соціальних гарантів працюючим. Робота і висновки комісій, створених за участі представників відповідних служб, місцевих органів влади та самоврядування носять лише консультативно-дорадчий характер. Тому я переконаний і наполягаю, що місцева влада – надійний партнер для профспілок і фіскальної служби, адже лише об’єднавши наші повноваження і зусилля зможемо забезпечити зайнятість і соціальний захист громадян, гідну оплату праці і соціальний діалог, а також повноцінне наповнення бюджетів», – наголосив Олександр Вельбівець.